Były już szef MON pojawia się na spotkaniach z wyborcami, ale jedynie ze swojego okręgu. Sondaż Instytutu Badań Pollster na zlecenie Super Expressu pokazuje, czy nie pokazywanie za często Macierewicza było dobrym posunięciem.

Reklama

Sondaż pokazuje jak Macierewicza postrzegają wyborcy, którzy odpowiadali na pytanie: Czy jeśli PiS wygra wybory parlamentarne, Antoni Macierewicz powinien wrócić do rządu? Tylko 11 proc. odpowiedziało TAK, a aż 68 proc. NIE, natomiast 21 proc. badanych wskazało odpowiedź NIE WIEM - podaje SE.pl.

- Myślę, że to wynika po pierwsze ze stylu uprawiania polityki przez byłego szefa MON, bardzo radykalnego, a do elektoratu PiS doszlusowało wielu wyborców niezainteresowanych polityką. A tacy cenią sobie umiar i dystans. Po drugie efekt działań w MON Antoniego Macierewicza nawet w obozie władzy nie przez wszystkich został pozytywnie oceniony, zwłaszcza na tle jego następców. Te dwa czynniki czynią Macierewicza raczej tytanem polityki lokalnej - mówi dla Super Expressu ekspert, politolog Rafał Chwedoruk.

Badanie zrealizowano w dniach 24-25 września 2019 r. na próbie 1101 dorosłych Polaków.