Grodzki przysłuchiwał się we wtorek w Sejmie expose premiera Mateusza Morawieckiego. Pytany przez dziennikarzy o ocenę expose powiedział, że w expose "trochę zabrakło konkretów". Zmartwiło mnie, że o służbie zdrowia było bardzo niewiele - zaznaczył. Aplauz drugiej strony wywoływały kwestie ideologiczne, które są ważne, ale mam wrażenie że dla Polaków ważniejsza jest edukacja ich dzieci, ich zdrowie, bezpieczeństwo, dobre zarobki, dobre drogi i możliwość realizacji swoich marzeń - powiedział marszałek Senatu.

Reklama

Z racji wieku pamiętam różne expose, od (Piotra) Jaroszewicza po (Zbigniewa) Messnera, nie chcę porównywać premiera do tamtych czasów. Ale różnica między tym jak jest, a tym co się opowiada była na początku niewielka, a na końcu gigantyczna - ocenił marszałek Senatu.

Grodzki odniósł się też do propozycji zmiany konstytucji. Morawiecki w swoim wystąpieniu zaproponował zmianę ustawy zasadniczej, aby zagwarantować środki obywateli zgromadzone w PPK i IKE. Swoje słowa skierował do wszystkich posłów.

W mojej ocenie jest to propozycja co najmniej kontrowersyjna - powiedział marszałek Senatu. Generalnie majstrowanie przy konstytucji uważam, wymagają dużej rozwagi - dodał.