Horała, jako mieszkaniec Gdyni, pasuje do tej inicjatywy budowy CPK. Bo podkreślamy że to jest olbrzymi projekt, jak za czasów II RP była budowa właśnie Gdyni. Jest odpowiednią osobą. już wielokrotnie udowodnił swoje zdolności organizatorskie. I też ma silną pozycję polityczną w związku z ciężką pracą, jaką wykonał w komisji vatowskiej - tłumaczy Jan Kanthak z Solidarnej Polski, co zostało nagrane przez kamery TVN24 i puszczone w "Szkle kontaktowym".

Premier: Potrzebny jest tam polityk, który będzie miał siłę polityczną

Nad budową Centralnego Portu Koniunkcyjnego pracujemy intensywnie, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Wchodzimy w etap, w którym - wiem z doświadczenia - zaczną się mnożyć rzucane pod nogi kłody, pojawiać różne naciski. Dlatego podjąłem decyzję, że pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie Marcin Horała - powiedział Morawiecki w opublikowanej w poniedziałek rozmowie z "Sieci".

Jak dodał, bardzo docenia to, co zrobił wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild, ale - jak mówi szef rządu - widzi konieczność zmiany, "by te rysujące się na horyzoncie przeszkody nas nie zatrzymały".

Teraz potrzebny jest tam polityk, który będzie miał siłę polityczną konieczną na tym etapie - powiedział Morawiecki.