Start w wyborach zapowiedzieli: obecny wiceszef partii, zarazem szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, posłanka, była minister sportu Joanna Mucha, były minister zdrowia, obecnie europoseł Bartosz Arłukowicz oraz senator Bogdan Zdrojewski, który już złożył dokumenty niezbędne do rejestracji swej kandydatury.

Reklama

Wciąż nie wiadomo czy na start zdecyduje się Grzegorz Schetyna, który w badaniu uzyskał najgorszy wynik. Polityk decyzję w tej sprawie ma ogłosić w styczniu. Jego współpracownicy zapewniają, że zdecyduje się walczyć o reelekcję. Termin zgłaszania kandydatów na szefa PO mija 3 stycznia.

Największe poparcie wśród kandydatów uzyskał Borys Budka (26 proc.), drugie miejsce zajęła Joanna Mucha (22 proc. głosów), a na trzecim miejscu znalazł się Bogdan Zdrojewski (15 proc. poparcia).

Reklama

Według sondażu przeprowadzonego dla "SE" Bartosz Arłukowicz uzyskał 13 proc. poparcia i na ostatnim miejscu z 11 proc. znalazł się obecny szef PO Grzegorz Schetyna. 13 proc. badanych uważa, że stanowisko przewodniczącego partii powinien objąć inny polityk.

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 20-22 grudnia 2019 roku na próbie 1060 dorosłych Polaków.