Dziennik Gazeta Prawana logo

Nowy rząd ma ogromny kredyt zaufania

19 listopada 2007, 05:44
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Trzech na czterech uczestników najnowszego sondażu "Rzeczpospolitej" uważa, że gabinet Donalda Tuska będzie rządem dobrym, a jeszcze więcej - bo 78 proc. że przetrwa całą czteroletnią kadencję. Aż 90 procent badanych uważa, że rząd nie pogorszy ich sytuacji materialnej.

Ankietowani pesymistycznie wypowiadają się na temat relacji nowego gabinetu z prezydentem: 58 proc. respondentów uważa, że w czasie rządów Donalda Tuska będzie się pogłębiał konflikt z Lechem Kaczyńskim. Przeciwnego zdania jest 32 proc. badanych.

29 proc. uczestników sondażu ma nadzieję, że rząd PO-PSL zapewni mu większą zamożność. 55 proc. sądzi, że ich sytuacja materialna pozostanie na tym samym poziomie. Pogorszenia oczekuje 10 proc.

Sondaż, przeprowadzony już po zaprzysiężeniu nowego rządu przez GfK Polonia, objął 500-osobową grupę dorosłych Polaków.


Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj