Jak się okazuje, konto byłego szefa MON Antoniego Macierewicza prowadzi lub współprowadzi jego młody współpracownik Edmund Janniger, który edytował profil byłego ministra.

Reklama

Janniger w wieku prawie 20 lat został na krótko doradcą szefa resortu obrony. Potem głośno było o jego podróżach do USA z Macierewiczem za pieniądze Polskiej Fundacji Narodowej.

Dariusz Matecki, radny PiS, edytował informacje na koncie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i resortu sprawiedliwości.

W grudniu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył w sprawie Mateckego zawiadomienie do prokuratury, poinformował o przeszukaniach w jego domu. Chodziło o mowę nienawiści, która miała pojawiać się na zarządzanych m.in. przez niego stronach – podaje Onet.

Z kolei kontem premiera Mateusza Morawieckiego na Facebooku zajmował się dyrektor w PKO BP Mariusz Chłopik. Wcześniej był on odpowiedzialny za marketing w Agencji Rozwoju Przemysłu i był wiceprezesem związanej z PiS Fundacji im. Sławomira Skrzypka, w której radzie zasiadali m.in. bohaterowie afery KNF Marek Chrzanowski i Zdzisław Sokal – informuje Onet.