Portal wp.pl dowiedział się, że Matusiak na nowym stanowisku może liczyć na zarobki sięgające 528 tys. złotych w ciągu roku. Pracę w CPK zaczęła w grudniu i choć lotnisko zacznie funkcjonować dopiero w ciągu siedmiu lat, już teraz jego zarząd liczy cztery osoby.

Reklama

Zanim Matusiak otrzymała tę intratną posadę, pracowała w Narodowym Banku Polskim. Jako dyrektorka Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP zarabiała 45,5 tys. zł.

Matusiak była też rzeczniczką prasową klubu PiS, pracowała w biurze partii w Sejmie oraz w biurze prasowym kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a następnie w biurze poselskim Jacka Sasina i europosła Zdzisława Krasnodębskiego. W 2014 roku została burmistrzynią Marek, a gdy PiS doszedł do władzy pracowała jako dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu.

CPK wyjaśnia, że nową posadę otrzymała w drodze konkursu.

Bardzo dbam o relacje międzyludzkie. Uważam, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Mam szczęście, bo zawsze otaczają mnie świetni ludzie, fachowcy w swoich branżach, wysokiej klasy specjaliści. Praca przy największym rządowym projekcie, w jakim obecnie pracuję, to niezwykłe wyzwanie, które całkowicie mnie pochłania - powiedziała wp.pl Matusiak.