Bosak w środę na konferencji prasowej w Sejmie poinformował, że w związku z wyjątkową i poważną sytuacją, wywołaną rozszerzaniem się koronawirusa w Polsce, podjął decyzję o korekcie sposobu prowadzenia swojej kampanii wyborczej. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu dzisiejszych spotkań, odwołaliśmy wszystkie spotkania zaplanowane na niedzielę, wstrzymaliśmy organizację wszystkich dalszych zbiorowych spotkań. Będziemy prowadzić dalszą kampanię wyborczą wyłącznie poprzez spotkania indywidualne i kameralne - powiedział Bosak.

Reklama

Poinformował również o zmianie formuły zaplanowanej na sobotę konwencji wyborczej. Ta konwencja się odbędzie, ale w zmienionej formule, bez publiczności - zapowiedział polityk.

Każdy dzień, każdy tydzień spowolnienia koronawirusa, to więcej czasu na uzupełnienie zasobów w szpitalach, lepsze przygotowanie pracowników ochrony zdrowia i służb państwowych - uzasadniał kandydat Konfederacji.

Bosak zaapelował również w imieniu polityków Konfederacji o rozważenie przełożenia terminu majowych wyborów prezydenckich na jesień. Wiemy, że jest to konstytucyjnie jak najbardziej możliwe - podkreślił polityk. Tutaj najbardziej adekwatny byłby artykuł konstytucji mówiący o stanie klęski żywiołowej, gdzie powstaje zagrożenie dla życia obywateli - dodał.