Na zlecenie portalu wPolityce.pl respondenci odpowiadali pracowni Social Changes na pytanie: "Jak ocenia Pani/Pan działania polskiego rządu w sprawie koronawirusa (COVID-19)?". Wyniki opublikowano w czwartek. "Zdecydowanie pozytywnie" działania rządu ocenia 29 proc. badanych, a 42 proc. „raczej pozytywnie”. Według portalu, oznacza to wzrost ocen pozytywnych w ciągu ostatniego tygodnia o 23 punkty procentowe.

Reklama

Zdaniem 5 procent ankietowanych działania rządu należy ocenić "zdecydowanie negatywnie", a 13 proc. "raczej negatywnie". Według portalu, suma ocen negatywnych spadła w porównaniu z poprzednią falą badań o 6 punktów procentowych. 11 proc. badanych wybrało odpowiedź „nie mam zdania”, co oznacza spadek o 17 punktów. Portal zaznaczył, że pozytywnie o działaniach rządu wypowiada się nie tylko 86 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości, ale także 62 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej, podczas gdy w poprzednim badaniu, działania rządu dobrze oceniało 37 proc. wyborców KO.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 13 do 17 marca 2020 roku. Zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1065.