Podczas piątkowego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego ogłoszono, że pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest mniejszy niż mój", nawiązująca do wizyty 10 kwietnia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, pomimo zamknięcia nekropolii dla odwiedzających.

Reklama

Kierownictwo Trójki zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki Listy, a głosowanie zostało unieważnione. W sobotnim oświadczeniu dyrektor programu Tomasz Kowalczewski podał, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Taką opinię przedstawiła też prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, oświadczając, że unieważnienie piątkowej Listy Przebojów Trójki nie ma nic wspólnego z cenzurą.

W komunikacie Koalicji Polskiej napisano, że "nie ma zgody na cenzurę w mediach publicznych i kolejny raz media publiczne udowadniają, że mimo iż finansowane są z pieniędzy wszystkich podatników, to pełnią funkcję tuby propagandowej jednej partii".

Dlatego Paweł Kukiz, przewodniczący Rady Koalicji Polskiej, zwrócił się do przedstawiciela Kukiz’15 w Radzie Mediów Narodowych Grzegorza Podżornego o skierowanie wniosku o natychmiastowe odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej za tolerowanie skandalicznego cenzurowania piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" - napisano w oświadczeniu.

Postępująca od dłuższego czasu stronniczość i jednostronność mediów publicznych przekroczyła kolejne granice. Wydarzenia związane z listą przebojów Trójki wskazują, że przeciwnikami obecnego kierownictwa mediów publicznych stali się nie tylko jak do tej pory przedstawiciele politycznej opozycji, ale już każdy obywatel, który odważy się myśleć inaczej niż władza. Dlatego, by zatrzymać postępujący konformizm i podległość władzy w finansowanych przez nas wszystkich mediach publicznych konieczne są głębokie zmiany personalne, w tym przeprowadzanie otwartego konkursu na prezesa Polskiego Radia - dodano w piśmie Koalicji Polskiej.

O złożeniu wniosku mówił także prezes PSL, lider Koalicji Polskiej i kandydat w wyborach prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz, który ocenił zablokowanie strony z publikacją wyników Listy Przebojów PR3 jako "skandaliczną i totalną głupotę".