Nasze programy są uznawane, mogę to podkreślić, za jedne z najlepszych na świecie - chronią miejsca pracy, ale chronią też przedsiębiorców - mówił premier podczas forum gospodarczego Polskiego Funduszu Rozwoju "Tarcza dla polskich firm i pracowników".

Reklama

Morawiecki podkreślał, że najbliższe miesiące będą trudne. Ale liczę na to, że Europa Zachodnia odbije się w ciągu tych paru miesięcy, a to dla nas fundamentalnie ważne, bo to oznacza, że polski eksport będzie mógł znowu ruszyć - powiedział szef rządu.

Polskim przedsiębiorcom i państwu polskiemu udało się pomóc gospodarce, przechować nie tylko miejsca pracy - to fundament, to najważniejsze, ale także moce produkcyjne, zdolności wytwórcze tak, że Polska w tym nowym podziale ról, nowym podziale w ramach globalnych łańcuchów produkcji, dostaw, może zająć miejsce nawet lepsze niż miała przed kryzysem - ocenił premier.

Dziś kolejnym wielkim wyzwaniem jest ochrona polskiej gospodarki; mamy plan i jeszcze szybciej będziemy nadrabiać dystans do najbogatszych, bo jesteśmy narodem pracowitym, kreatywnym i solidarnym - mówi w spocie opublikowanym przed forum przez KPRM premier Mateusz Morawiecki.

Spot rozpoczyna wypowiedź powstańca warszawskiego Włodzimierza Wiśniewskiego ps. "Szczerba".

Długo już żyję na tym świecie. Przeżyłem wojnę, Powstanie, komunę i odzyskanie wolności. Dziś widzę jak cały świat zmaga się z epidemią. Umierających ludzi, wielkie tragedie, chaos i słabość państw. Ale widzę też, że Polacy kolejny raz zdają egzamin - mówi w spocie Włodzimierz Wiśniewski.

Jestem dumny z tego jak państwo i moi rodacy radzą sobie z tym wielkim zagrożeniem. Jacy jesteśmy solidarni. Dziękuję za to z całego serca - dodaje.

To my dziękujemy - odpowiedzi premier Morawiecki. Naszym najważniejszym zadaniem jest chronić Polaków. Wszystkich. Dlatego od samego początku epidemii podejmowaliśmy szybkie i zdecydowane działania. Dzięki tym decyzjom i wielkiej odpowiedzialności Polaków wspólnie nie dopuściliśmy do tego by w naszym kraju powtórzył się tragiczny scenariusz, który obserwowaliśmy w wielu innych państwach - powiedział szef rządu.