Podczas rozmowy w Polskim Radiu 24 o przywództwie Borysa Budki w Platformie Obywatelskiej i oczekiwanych zmianach w sposobie działania partii, senator stwierdził, że liczy na rozpoczęcie zmian w PO jesienią, jednak - jego zdaniem - przywództwo Budki "dzisiaj nie jest kwestionowane".

Reklama

Podkreślił, że mandat, który uzyskał lider PO w wyborach partyjnych na początku roku "był bardzo silny". Są oczywiście oczekiwania od niego (Budki) w tej chwili, zdecydowanie bardziej wyraźne (...) natomiast liczę, że ta zmiana w Platformie rzeczywiście jesienią się rozpocznie - powiedział senator.

Wyjaśnił, że jego zdaniem potrzebny jest tzw. "pomysł na życie". Dla mnie trzy kwestie są dzisiaj najważniejsze: służba zdrowia, czyli wszystko to, co wiąże się z pandemią, ale nie tylko, stan oświaty i stan finansów i gospodarki. Uważam, że działalność i aktywność recenzencka Platformy Obywatelskiej w tej materii powinna być na najwyższym poziomie - ocenił.

Reklama

Wskazał ponadto na "konieczność uruchomienia demokratycznych kanałów komunikacji wewnętrznej", które - według niego - "zawodzą". Zdrojewski przyznał, że oczekiwałby też zmian "w regionach", poprzez "wyraźne wyróżnienie tych działaczy Platformy, którzy rzeczywiście uczynili z niej silniejszą instytucję w swoim terenie, i pożegnanie się, albo przynajmniej przesunięcie tych osób, którzy nie mają za dużej ilości sukcesów".