Jak podał portal, w badaniu skierowanym wyłącznie do respondentów deklarujących głosowanie na Zjednoczoną Prawicę, zadano pytanie: "Na ile jest dla Pani/Pana ważne zachowanie jedności i uniknięcie rozłamu w Zjednoczonej Prawicy?".

Reklama

Aż 49 proc. badanych odpowiedziało, że jest to dla nich "bardzo ważne", a 37 proc. zadeklarowało, że sprawa jedności Zjednoczonej Prawicy jest dla nich "raczej ważna". W sumie więc aż 86 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy zależy na utrzymaniu sojuszu Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Porozumienia, który okazał się tak skuteczny w ostatnich latach - czytamy.

"Rozbicie obozu przyniesie wyłącznie nieszczęścia"

Według portalu, dla zaledwie 5 proc. badanych jedność obozu politycznego, na który głosują, jest nieistotna lub zupełnie nieistotna, a 9 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Reklama

W sumie wyniki badania są jednoznaczne. Wyborcy dostrzegają, że rozbicie obozu zbudowanego przez Jarosława Kaczyńskiego przyniesie i Polsce, i całej prawicy, wyłącznie nieszczęścia - podkreślono.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania, próbie 1071 Polaków, pomiędzy 26 lutego a 1 marca br.