Waszczykowski pytany w Radiu ZET o atak nożownika na parę mężczyzn, którzy szli ulicą trzymając się za ręce powiedział: Jeśli w Łodzi chłopak z szalikiem Widzewa pojedzie na Polesie, które jest bastionem zwolenników ŁKS, też może mu się stać krzywda.

Reklama

Waszczykowski o "strefię wolnych od LGBT”

Rzekomo ponad 100 powiatów w Polsce ogłosiło się strefami wolnymi od LGBT. Nie ma takich rezolucji w Polsce. Jest Karta Praw Rodziny. Nie są to decyzje, że na takim terenie nie mają prawa żyć ludzie o orientacji LGBT – powiedział europoseł.

Reklama

Waszczykowski był pytany w Radiu ZET o ataki na mniejszości seksualne w Polsce

To są incydenty - stwierdził. Zmusza mnie pani do rozmowy o Yeti. Zjawisku, o którym mówią ludzie, ale go nie ma. W Polsce nie ma dyskryminacji prawnej LGBT – zapewniał.

To ideologia, która nie domaga się równouprawnienia, bo to równouprawnienie w Polsce istnieje. Nie ma żadnych przepisów, które ograniczałyby prawa tych ludzi. Natomiast ich ideologia domaga się afirmacji i przywilejów. Na to nie ma zgody – mówił europoseł PiS.

Związki partnerskie w Polsce?

Reklama

Mogą istnieć. Można zawrzeć umowę cywilno-prawną i sobie funkcjonować – stwierdził były szef MSZ.

Jeśli ruch LGBT i popierający go ludzie chcą zmienić sytuację w Polsce na inną, to trzeba zmienić konstytucję. Żeby to zrobić, trzeba wygrać wybory i mieć olbrzymią przewagę w Sejmie, przekonać prezydenta. Wszystko jest możliwe do zrobienia, ale do tego jest demokratyczna droga – dodał.

"Waszczykowski dał popis bezmyślnej homofobii"

Pan Waszczykowski dał popis bezmyślnej homofobii, kłamiąc ludziom w żywe oczy. Każdy widzi, co się dzieje. Mówienie, że w Polsce nie ma homofobii, to zwyczajne zakłamywanie rzeczywistości - mówiła w TOK FM Justyna Nakielska z Kampanii Przeciwko Homofobii.

Takie, słowa jak jego, można szybko zamienić w czyny takie, jak atak na warszawskim Mokotowie - dodała.

Nakielska mówiła o samobójstwach nastolatków ze społeczności LGBT.

Zabiła ich homofobia, transfobia - podkreśliła.

Mam do powiedzenia tylko jedno: pan Waszczykowski ma krew na rękach - dodała.