Zgłoszenie, że ktoś sprayem pomazał elewację i drzwi budynku przy ul. Królewskiej policja otrzymała w czwartek rano. Policjanci dokonali oględzin na miejscu, zabezpieczono ślady, a także nagania kamer monitoringu. Ustalamy sprawcę tego czynu – powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie Kamil Gołębiowski.

Reklama

O dewastacji drzwi do biura poselskiego poinformował na portalu społecznościowym radny sejmiku województwa lubelskiego Marek Wojciechowski z PiS.

Komentarz Wojciechowskiego z PiS

"Wczoraj w nocy doszło do fizycznego ataku na biura poselskie PiS w Lublinie. Na drzwiach wejściowych widać spray, jajka i pomidory. Zobaczcie szanowni oponenci polityczni do czego prowadzi Wasza nienawiść wobec naszej formacji" - napisał Wojciechowski.

Na opublikowanym przez radnego zdjęciu widać, że na drzwiach wejściowych do budynku wymalowano czarnym sprayem osiem gwiazdek w dwóch rzędach, a na elewacji budynku obok drzwi - czerwonym sprayem - napis "zdrajcy". Drzwi zostały też najprawdopodobniej obrzucone jajkami i pomidorami.

W budynku przy ul. Królewskiej oprócz biura PiS mieszczą się również biura innych instytucji i firm.

Wandal zatrzymany

"Operacyjni z 1. komisariatu ustalili i zatrzymali 19-latka, który sprayem pomazał drzwi oraz elewację budynków w centrum Lublinie. Dodatkowo mężczyzna pomalował nawierzchnię jednej z ulic. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zabytków oraz zarzuty niszczenia mienia. Może mu grozić do 8 lat więzienia" - poinformował kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik KMP w Lublinie.

"Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że dopuścił się tych czynów pod wpływem spożytego alkoholu" - dodał.