(Zalewski) to uczestnik obrad Okrągłego Stołu, to człowiek, który - proszę też zwrócić na to uwagę - był i w PiS, był też członkiem PO. Dziś dołącza do Polski 2050, a my serdecznie go na pokładzie witamy, licząc na to, że bardzo wzmocni naszą nadzieję na to, że dziś scenę polityczną w Polsce trzeba zdepolaryzować, odejść od tego wyniszczającego (...) sporu między dwiema wielkimi siłami politycznymi - powiedział Hołownia na konferencji prasowej w Sejmie.

Reklama

Podkreślił, że Zalewski to wybitny specjalista w zakresie polityki międzynarodowej i tą właśnie tematyką będzie się zajmował.

Zalewski: Zaważyły argumenty polityczne

Sam Zalewski dziękował za zaproszenie do koła Polski 2050, podkreślił, że został przyjęty "bardzo serdecznie i bardzo profesjonalnie". Zaznaczył jednocześnie, że "oczywiście zaważyły argumenty polityczne, bo to decyzja polityczna".

Przyjąłem propozycję, zaproszenie do Polski 2050 także biorąc pod uwagę to doświadczenie, o którym mówił Szymon - wiem i doświadczyłem tego, jak rujnująca dla Polski jest sytuacja, w której dwie główne partie polityczne zawładnęły emocjami Polaków, w której ta walka odbywa się kosztem polskich interesów, interesów polskich rodzin, w której chodzi tak naprawdę o władzę, a nie o służenie Polakom - powiedział Zalewski.

Reklama

Dodał, że "Polska2050 to dziś główna partia na opozycji, która prowadzi poważne prace programowe".

14 maja Paweł Zalewski został wykluczony z Platformy Obywatelskiej. W ubiegły wtorek poseł wycofał swój wniosek o przywrócenie do PO.

Koło parlamentarne Polski 2050 liczyć będzie teraz 8 posłów, należy do niego również 1 senator.