O inauguracji działalności partii Polska 2050 Szymona Hołowni jej lider poinformował we wtorek podczas spotkania z dziennikarzami. Przyznał, że cały proces rejestracji trwał półtora roku. Poinformował, że ostatecznie sąd apelacyjny odrzucił ostatnie zażalenia osób, które "chciały nam ten proces utrudnić". - Mamy zarejestrowaną partię polityczną - podkreślił.

Reklama

Wyjaśnił, że do Strategii 2050 i Stowarzyszenia 2050 dołącza teraz partia Polska 2050 Szymona Hołowni. - Ruch jest już w komplecie. Możemy precyzyjnie podzielić zadania i ruszać, żeby budować Polskę, taką jakiej chcemy, o jakiej marzyliśmy od samego początku: Polskę solidarną, zieloną, bezpieczną, w której wszystkim nam będzie chciało się żyć - dodał. Hołownia zapowiedział, że niebawem poinformuje o planach partii.

Z kolei rzeczniczka prasowa partii Paulina Hennig-Kloska poinformowała, że partia Polska 2050 Szymona Hołowni jest już prawomocnie zarejestrowana. - Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił ostatnie już zażalenie osoby trzeciej, która od wielu miesięcy kwestionowała rejestrację partii, tym samym Polska 2050 stała się pełnoprawnym uczestnikiem sceny politycznej i bez jakichkolwiek przeszkód może wystartować w najbliższych wyborach samorządowych czy parlamentarnych - napisała w komunikacie.

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni została zarejestrowana przez sąd w kwietniu 2021 roku, a jej prezesem został Michał Kobosko. Decyzja sądu nie była prawomocna.

Partia Hołowni ma swoje koło parlamentarne Polska 2050, które liczy ośmiu posłów. Do koła należy również senator Jacek Bury.