Poseł Jacek Ozdoba pochwalił się na Twitterze swoim wnioskiem formalnym o przerwę przed głosowaniem nad ustawą abolicyjną.

Reklama

"Wniosek formalny w sprawie przerwy, aby @Platforma_org w rocznicę wyboru @donaldtusk na szefa Rady Europejskiej mogła obejrzeć mecz niemieckiej reprezentacji" - napisał wiceminister klimatu i środowiska z Solidarnej Polski.

PO i kibicowanie niemieckiej reprezentacji?

Co powiedział?

Pani Marszałek, Szanowni Państwo, składam wniosek formalny o przerwę do godziny 22, aby Platforma Obywatelska mogła obejrzeć mecz swojej reprezentacji niemieckiej (w tym czasie trwał mecz na mundialu Niemcy - Kostaryka- dop.red.), która w tej chwili gra, abyście mogli tam odpowiednio kibicować - powiedział Ozdoba w Sejmie.

Ustawa abolicyjna

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o zaniechaniu ścigania za przekazanie przez niektóre samorządy danych wyborców w związku z korespondencyjnymi wyborami prezydenckimi zarządzonymi na 10 maja 2020 r. Wcześniej Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu w całości. CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ>>>

Jak głosowali posłowie?

Za uchwaleniem ustawy głosowało 223 posłów: posłowie PiS, a także 2 posłów koła Kukiz'15 oraz Agnieszka Ścigaj z Polskich Spraw. Przeciw było 218 posłów z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, Konfederacji, Polski 2050, Porozumienia oraz PPS, a także posłowie niezrzeszeni. Wstrzymał się poseł Andrzej Sośnierz z koła Polskie Sprawy; 18 posłów nie głosowało.