W poniedziałek Trzecia Droga organizuje w Warszawie konsultacje w sprawie swojego pierwszego projektu "Przyszłość+" - czyli propozycji zwiększenia wydatków na edukację do 6 proc. PKB. Lider Polski 2050 Szymon Hołownia poinformował, że komitet zaprasza do udziału w nich przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji oraz Lewicy.

Reklama

Ziobro: Liderzy Trzeciej Drogi są nieustannie karceni przez Tuska

Ziobro w sobotę podczas konferencji prasowej pytany o to, czy Suwerenna Polska ma zamiar wziąć udział w tych konsultacjach stwierdził, że w jego ocenie liderzy Trzeciej Drogi są "nieustannie karceni przez szefa PO Donalda Tuska i Platformę Obywatelską, pomiatani, upokarzani".

Reklama

Z tego powodu - jak stwierdził szef SP - lider Polski2050 Szymon Hołownia i prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz starają się wyjść z inicjatywą, która jego zdaniem "nie ma w sobie pewnej powagi".

"Desperacka próba"

Wydaje mi się, że to jest desperacka próba odwrócenia uwagi od ciągłych upokorzeń które dawkuje systematycznie Donald Tusk i PO tym panom, nie wiem czy trzeciej, czy czwartej drodze, która jest przez nich budowana. Byleby ta droga nie prowadziła na bezdroża, bo obawiam się, że w zakresie edukacji nic przełomowego i nowego od pana Kosiniaka-Kamysza i pana Hołowni nie usłyszymy - powiedział.

Tusk: Z PiS możemy konsultować warunki ich kapitulacji

W piątek do zaproszenia na konsultacje odnieśli się politycy Koalicji Obywatelskiej. Nie skorzystają oni z niego, a powodem jest, jak mówił PAP szef klubu KO Borys Budka, zaproszenie przedstawicieli PiS. Nie da się rozmawiać o przyszłości Polski z ludźmi, którzy od 8 lat niszczą Polskę - stwierdził. W piątek wieczorem wpis na Twitterze zamieścił również szef PO Donald Tusk. Z PiS konsultować możemy warunki ich kapitulacji. O przyszłości rozmawiać będziemy w gronie patriotów - napisał.

Adrian Kowarzyk