W Warszawie odbyła się w poniedziałek konferencja prasowa z udziałem m.in. Trzaskowskiego, a także wiceszefa klubu KO, posła Sławomira Nitrasa i Komitetu Obrony Demokracji inaugurująca kampanię pod hasłem "Przypilnuj wyborów".

Reklama

Rozpoczyna się akcja "Przypilnuj wyborów"

Bardzo ważne jest to, by te wybory były równe, uczciwe. Wielokrotnie o tym mówiłem, że dziś w Polsce mamy demokrację tylko dlatego, że tak silne jest społeczeństwo obywatelskie, organizacje pozarządowe, ruchy społeczne, ale również coraz silniejsza jest opozycja, Koalicja Obywatelska, z czego się bardzo cieszę. To co dla nas najbardziej istotne, by w każdej komisji znalazł się ktoś, kto będzie patrzył na ręce tym, którzy liczą głosy - powiedział podczas konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

Dlatego - jak przekazał - rozpoczyna się akcja "Przypilnuj wyborów". Zależy nam na tym, byśmy mieli wszyscy pewność, że każdy głos zostanie policzony, że żaden głos nie zostanie zmarnowany - oświadczył. Podkreślił, że liczy na wielką mobilizację wyborców, obywateli.

Jest nas już ponad 14 tys. osób. 14 tys. Polek i Polaków zdecydowało się tylko przy wsparciu komitetu Koalicji Obywatelskiej pilnować wyborów. Jeśli dodamy do tego obserwatorów ze strony KOD, przedstawicieli w komisjach wyborczych innych partii, wiemy, że na pewno uda nam się być w każdej komisji - podkreślił poseł KO Sławomir Nitras.

Nitras przekonywał, że "to są wybory, w których nie wystarczy zagłosować". To są wybory, w których ta demokratyczna postawa musi oznaczać, że również angażujemy się w samą procedurę wyborczą. Taka jest konieczność chwili, taki mamy czas i jest to też wielka lekcja demokracji, postaw obywatelskich - podkreślił.

Reklama

Autorzy: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Piotr Śmiłowicz

Nowy spot

Są takie rzeczy, których po prostu trzeba dopilnować. Na przykład nadchodzące wybory. Dopilnujmy, żeby przebiegły uczciwie. Zróbmy to razem. W całej Polsce. Dołącz już dziś 👉 https://okw.koalicjaobywatelska.pilnujewyborow.pl #PilnujęWyborów - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.