Po niespełna godzinie zakończyło się środowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS, w którym udział wziął lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Reklama

Rzecznik rządu Piotr Müller po zakończeniu spotkania mówił dziennikarzom, że jednym tematów było bieżące posiedzenie Sejmu, a także zbliżająca się kampania wyborcza. - A więc wszystkie ręce na pokład i do boju - powiedział.

Polityk ocenił, że hasłem posiedzenia klubu była mobilizacja. - Zbliża się nasza konwencja w związku z tym przygotowujemy się do niej, bo to ważne wydarzenie, ale o szczegółach będziemy mówić już na samej konwencji - zaznaczył.

"Mobilizował parlamentarzystów"

Wicerzeczniczka PiS Urszula Rusecka przekazała, że prezes Kaczyński mobilizował parlamentarzystów PiS.

Z kolei Tomasz Latos (PiS) stwierdził, że prezes "umie nas motywować". - Sama jego obecność i przemówienie jest już takim elementem motywującym - powiedział. - Wszyscy mają świadomość, że kampania wyborcza, wybory jesienią i trzeba dać z siebie wszystko. Trzeba być aktywnym w okręgu, w Sejmie, i oczywiście potrzeba dyscypliny - wyliczał Latos.

Kongres PiS

Na ostatni weekend czerwca w Łodzi zaplanowano kongres PiS. Podczas wydarzenia mają zostać zaprezentowane kolejne propozycje programowe. Jak informował sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski gotowy program wyborczy ma zostać zaprezentowany "prawdopodobnie na początku września".

Poprzedni kongres PiS, "Programowy Ul", odbył się 15 maja. Podczas wydarzenia prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński ogłosił, że od przyszłego roku świadczenie wychowawcze "500 Plus" zostanie podniesione do 800 zł; dodał, że od nowego roku wprowadzone zostaną bezpłatne leki dla osób 65+ oraz dzieci i młodzieży do 18. roku życia, zapowiedział też jak najszybsze zniesienie opłat za przejazd dla samochodów osobowych na autostradach państwowych, a w przyszłości także na prywatnych.