Eugeniusz Kłopotek ujawnił w "Kontrapunkcie" RMF FM i "Newsweeka", że nie ma zaufania do wszystkich kolegów z Platformy Obywatelskiej. Dlaczego? Bo, jego zdaniem, w partii premiera jest grupa polityków, którzy "od początku kontestują koalicję z PSL".

Reklama

>>> PSL jest teraz bliżej do PiS niż PO

Poseł ludowców nie chce podać żadnych nazwisk. Jednak pytany, czy chodzi o Grzegorza Schetynę, Sławomira Nowaka i Mirosława Drzewieckiego, odpowiada tak: "Nie potwierdzam i nie zaprzeczam". Podkreśla, że jego zdaniem sam Donald Tusk wcale nie chce zerwania współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Wcześniej szef ludowców Waldemar Pawlak oskarżył na swoim blogu wicepremiera Schetynę o inspirowanie mediów do ataków na PSL. Takie zarzuty Pawlak postawił po artykule DZIENNIKA, zarzucającym mu stworzenie wokół siebie układu biznesowo-towarzyskiego. Po kilkunastu godzinach wicepremier wycofał się jednak z zarzutów pod adresem Schetyny.

Słowa Kłopotka skomentował już rzecznik rządu. "Nie ma w otoczeniu premier osób, którym zależałoby na zerwaniu koalicji" - mówi Paweł Graś w TVN24. Pytany o inne zarzuty Eugeniusza Kłopotka odsyłał po szczegóły do parlamentarzysty PSL.

>>> W sprawie Pawlaka rząd nabrał wody w usta

Kłopotek pytany w "Kontrapunkcie" RMF FM i "Newsweeka", jaki interes ta grupa polityków PO miałaby z zerwania koalicji z PSL, sugeruje, że chodzi o wcześniejsze wybory, albo wejście Platformy z koalicję z SLD. Poseł jest przekonany, że ostatnie dni to zaplanowana i skoordynowana akcja przeciw ludowcom.

"Mój kolega z PO powiedział: <Szykowany jest atak na PSL. Wytrzymali w ubiegłym tygodniu z tym atakiem, dlatego że premiera Pawlaka spotkała osobista tragedia, zmarł jego ojciec. Ale długo nie wytrzymali i zaatakują>. Powiedział jeszcze to, o czym mówiłem, że jest grupa niechętna tej koalicji w PO, która rozważa już dzisiaj dwa scenariusze - przyspieszone wybory lub koalicję z SLD" - mówi Eugeniusz Kłopotek.

>>> Były premier radzi sprawdzić Pawlaka

Parlamentarzysta PSL ma jeszcze jedną teorię. "Powiem, jak ja to oceniam. Prawdopodobnie - i to nie jest tajemnicą - głównym celem są wybory prezydenckie dla Platformy Obywatelskiej. Analizują, w jaki sposób do tych wyborów dojść skutecznie, i by kandydat Platformy został tym prezydentem" - mówi RMF FM i "Newsweekowi" Eugeniusz Kłopotek.