"Państwo Polskie od soboty walczy z pożarem i jego skutkami" - przypomniał premier. "Dziękuję służbom za wspaniałą pracę, a Polakom za zachowanie spokoju!" - podsumował Mateusz Morawiecki.

Reklama

Tusk: Smród pisowskiej korupcji

Premier odniósł się w ten sposób do niedzielnego tweeta Donalda Tuska, który napisał: "Smród płonących odpadów w Zielonej Górze. Smród setek bezkarnych nielegalnych składowisk. Smród pisowskiej korupcji w całej Polsce. Kaczyński i Sasin na pikniku".

Reklama

Moskwa:

"Śmierdzą śmieci sprowadzane masowo za Pana rządów, Panie Donaldzie Tusku. Pozostawione mieszkańcom w wielu dziwnych miejscach niebezpieczne odpady" - napisała z kolei w niedzielę na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

"Wypowiedzieliśmy wojnę mafii śmieciowej - drastyczne kary, system SENT, wyhamowanie tego nielegalnego śmierdzącego procederu z lat 2012-15. Jestem na miejscu akcji i czuwam" - podkreśliła minister. Dodała, że marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak "niezmiennie dezinformuje mieszkańców Zielonej Góry".

Sasin: Tusk haratał w gałę…

Do tweeta szefa PO odniósł się także wspomniany Jacek Sasin.

"Tusk haratał w gałę, a tysiące polskich dzieci głodowały. Tusk jechał w podróż życia do Peru, a polskie firmy padały przez złodziei vatowskich. Sikorski szukał Tuskowi kubańskich cygar, a Rosja i Niemcy rozgrywały Polskę na arenie międzynarodowej. Czyje interesy realizuje Tusk?" - napisał.

Lis: Do roboty, gamoniu!

Na tweeta Morawieckiego zareagował z kolei Tomasz Lis. "Do roboty, gamoniu!" - skomentował.