"Doceniając wrażliwość posła Palikota mam głęboką nadzieję, że zawiadomienie do prokuratury, które szykuje na poniedziałek, zamieści na swoim blogu. Mam bowiem je zamiar skopiować i w analogiczny sposób złożyć przeciwko ministrowi spraw zagranicznych Radkowi Sikorskiemu" - pisze Zbigniew Girzyński na swoim blogu na Onet.pl.

Reklama

>>> Rydzyk o czarnoskórym: On się chyba nie mył

Dlaczego na szefa MSZ" BO "swego czasu opowiadał publicznie żart o prezydencie Stanów Zjednoczonych Baracku Obamie twierdząc, że ma on <polskie korzenie>, które są wynikiem tego, że jego dziadek zjadł kiedyś polskiego misjonarza w Afryce" - tłumaczy swoje działania poseł PiS.

"To było skandaliczne, chamskie, prostackie i podłe zachowanie ojca Rydzyka. W poniedziałek, w południe w prokuratorze warszawskiej składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa" - zapowiedział Janusz Palikot w TVN24.

>>> Palikot idzie na wojnę z szefem Radia Maryja

Chodzi o słowa ojca Tadeusza Rydzyka, który w trakcie pielgrzymki rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze, zwrócił się w obecności tysięcy wiernych do czarnoskórego misjonarza słowami:"Kochani, jeszcze Murzyn! Boże, gdzieś ty się nie mył. Chodź tutaj bracie. On się nie mył wcale.