Pani Holland kłamliwie mówi, że w Polsce rządzą faszyści. A później zagraniczne media będą to opisywać. Czy polska demokracja opiera się na tym, że Polacy wybierają faszystów? Czy w Polsce rządzą faszyści i chcą budować obozy koncentracyjne i komory gazowe - którzy będą w ten sposób mordować uchodźców? Tak mówi pani Holland – powiedział Ziobro.

Reklama

Ocenił, że są to najbardziej obraźliwe słowa, jakich można użyć mówiąc o Polakach. To pogarda wobec Polaków. Jak można mówić, że Polacy wybrali nazistów, brunatną hołotę, która chce w przyszłości – jak zrozumiałem ze słów pani Holland – mordować na masową skalę uchodźców? – kontynuował i dodał: To kompletny odlot.

"Odpowiedzialność za słowa Holland dot. żołnierzy i funkcjonariuszy SG ponosi Tusk"

Stwierdził, że odpowiedzialność za słowa Agnieszki Holland dot. żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej ponosi Donald Tusk. Jeżeli pani Holland porównuje polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej do nazistów, to Donald Tusk jest za to moralnie odpowiedzialny, bo nie protestuje, On pierwszy powinien zaprotestować. To jego koleżanka i jego wspiera w wyborach – mówił Ziobro.

Reklama

"Polscy żołnierze są nikczemnie oskarżani przez panią Holland, są porównywani do bandytów, sadystów, a nawet nazistów, którzy wywozili Żydów do obozów koncentracyjnych. Jak można nie zaprotestować wobec takich słów?" – pytał.

Ziobro wskazał, że Holland "wpisuje się w narrację Łukaszenki i Putina", atakując polskie bezpieczeństwo. "Myślę, że pani Holland chcąc żeby wygrała opozycja pod wodzą Donalda Tuska, liczy na to, że ten mur (zapora na granicy polsko-białoruskiej – PAP) zostanie zniesiony. A miliony, hordy tych islamskich, nieznanych nam +uchodźców+ wtargną do Polski i będą destabilizować nasz kraj" – powiedział.

Autorka: Daria Al Shehabi