W niedzielę o godz. 13.00 w katowickim "Spodku" rozpocznie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego - zapowiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Reklama

Warto 15 października pójść do wyborów, zagłosować na to, co wy wybraliście 8 lat temu i 4 lata temu, czyli lepszą, godną i bezpieczną Polskę i wasze godne życia w takiej Polsce - powiedziała przed konwencję, była premier Beata Szydło.

Podkreśliła, że "świat wtedy będzie nas szanował, kiedy my sami będziemy się szanować i walczyć zdecydowanie o nasze sprawy, o polskie sprawy".

Jeżeli Polacy zrozumieją, że naszym największym obowiązkiem jest bronić godności i suwerenności Polski, naszej ojczyzny, naszego domu - to świat też to zrozumie. My cały czas pokazujemy i mówimy, że trzeba tak właśnie walczyć o polskie sprawy i w Polsce, i zagranicą. Niestety opozycja wybiera inną drogę i woli walczyć o sprawy, które dyktowane są na przykład z Berlina czy z Brukseli - powiedział Szydło.

Jak zaznaczyła, "my nie potrzebujemy papierowych serduszek, my mamy serca bijące dla Polski".

Autor: Magdalena Gronek, Mikołaj Małecki, Grzegorz Bruszewski, Krzysztof Konopka