Prezydent podkreślił w oświadczeniu dla mediów, że wybory te wyróżniają się "gigantyczną frekwencją". Jak zauważył, była ona najwyższa w długim okresie wolnej Polski, niepodległej i suwerennej.

Reklama

Wyniki wyborów 2023. Prezydent: Dziękuję

Apelowałem o tę frekwencję i (...) bardzo za nią dziękuję. Bardzo dziękuję wszystkim moim rodakom, wszystkim państwu, którzy poszliście oddać swój głos - podkreślił.

Dodał, że każde wybory są "swoistym testem tego, na ile jesteśmy demokratyczny społeczeństwem, społeczeństwem dojrzałym, na ile jesteśmy społeczeństwem okrzepłym".

Wczoraj rzeczywiście pokazaliśmy, mogę tak mówić, bo sam też brałem udział jako głosujący, a więc wyborca, że odpowiedzialnie bierzemy sprawy w swoje ręce - powiedział prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Rzymie. Prezydent zaznaczył, że prawie 73 proc. frekwencji to jest rewelacyjny wynik. Wszyscy czekamy na zakończenie prac przez Państwową Komisję Wyborczą. Ja jeszcze raz ogromnie dziękuję wszystkim wyborcom, wszystkim moim rodakom, którzy wzięli udział w wyborach i w Polsce, i poza granicami. Bardzo jestem za to wdzięczny - podkreślił Andrzej Duda.

Podziękował także wszystkim, którzy wzięli udział w referendum. To były naprawdę bardzo ważne wybory i cieszę się, że oddaliśmy w nich głosy - dodał.

Prezydent wskazał, że "trzeba spokojnie czekać na to, aż te wyniki będą". Mam nadzieję, że jutro gdzieś około południa Państwowa Komisja Wyborcza zakończy już wszystkie zliczanie głosów i będzie mogła podać oficjalne wyniki - zaznaczył Andrzej Duda.