Michał Kołodziejczak. Zostanie ministrem rolnictwa?

Dzisiaj najważniejsze jest dobre skonstruowanie rządu i zaakceptowanie go przez wszystkich, którzy będą go tworzyć. Ja mam ambicję, które dzisiaj mówią, że rząd ma być stabilny, zrobiony, a przede wszystkim sprawny – tak na pytanie o to, czy chciałby zostać szefem resortu rolnictwa, odpowiedział w Radiu RMF FM Michał Kołodziejczak, lider Agrounii i poseł elekt wybrany z list Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

Poranny rozmówca stacji nie ma wątpliwości, że resort pod jego kierownictwem byłby jednym z lepszych w naszych dziejach. Tak można powiedzieć, ale spokojnie patrzmy do przodu - stwierdził.

Donald Tusk na premiera

Kołodziejczak uważa, że szefem nowego rządu zostanie Donald Tusk.

Reklama

Prowadzący audycję wypomniał liderowi Agrounii dawne krytyczne słowa wypowiadane pod adresem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Kołodziejczak miał mówić, że "Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków, zrobił z nas kraj koczowniczy". Lider Agrounii dał do zrozumienia, że to już przeszłość i że obecnie będzie tworzył jeden rząd z Donaldem Tuskiem. Rozmawialiśmy o tym, wyjaśniliśmy sobie wiele rzeczy, wiele spraw i idziemy do przodu - ocenił.

Andrzej Duda przed Trybunał Stanu

Reklama

Zdaniem Kołodziejczaka prezydent RP, Andrzej Duda, powinien zostać osądzony przez Trybunał Stanu.

Jeżeli jest taki konkret (nawiązanie do 100 programowych konkretów Koalicji Obywatelskiej - red.), to powinien być on dochowany i Andrzej Duda powinien być postawiony przed Trybunał Stanu po tym, co wyczynia się w ostatnich latach - stwierdził Kołodziejczak.