Była premier oceniła, że "członkostwo w NATO, a tym samym współpraca militarna z USA, jest dla Polski najważniejszą gwarancją bezpieczeństwa". Gdy u naszych granic rozpoczęła się wojna, to Amerykanie zareagowali z pełnym sojuszniczym wsparciem, przesyłając szybko do Polski znaczne siły swojego wojska. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie - napisała.

Reklama

Tymczasem twórcy zmian w Traktatach Europejskich mają na celu - czego nie ukrywają we własnych pismach do Komisji Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego - zmniejszyć rolę NATO w Europie, a niewykluczone, że nawet wyprowadzić wojska USA z krajów Unii - dodała. Jej zdaniem, "to działanie szkodzące bezpieczeństwu Europy, a zwłaszcza Polski".

"Droga do zniszczenia NATO"

Według Szydło, "zerwanie współpracy wojskowej z USA to droga do zniszczenia NATO. Skutkiem tego będzie skrajna destabilizacja sytuacji w Europie i wystawienie Polski na niebezpieczeństwo". Ten, komu leży na sercu dobro naszego kraju, nie może się zgodzić na realizację takiego scenariusza - podkreśliła była premier.

Reklama