Będę się ubiegał o kolejną kadencję w Warszawie - powiedział Trzaskowski w rozmowie z radiem. Podkreślił, że z życia wyciągnął lekcję, by "nie wykluczać żadnej ewentualności, ale w tej chwili skupia się na Warszawie". Z szacunkiem przyjął też decyzję prezydenta Krakowa, który poinformował, że nie zamierza - po raz szósty - walczyć o władze w mieście.

Reklama

Wybory samorządowe 2024

W 2024 roku odbędą się w Polsce wybory samorządowe. Ich termin przypada na wiosnę.

Jednym z głównych kandydatów na stanowisko prezydenta Warszawy jest polityk związany z Koalicją Obywatelską, Rafał Trzaskowski. W politycznym życiorysie ma pełnienie funkcji ministra administracji i cyfryzacji oraz stanowisko wiceszefa MSZ ds. europejskich. Prezydentem Warszawy został wybrany w 2018 roku. Wówczas zastąpił na tym stanowisku - także związaną ze środowiskiem politycznym Donalda Tuska - Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Reklama

Dotkliwa porażka Jakiego w starciu z Trzaskowskim

W poprzednich wyborach Trzaskowski rywalizował z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Patrykiem Jakim. Plebiscyt wygrał w cuglach zdobywając w I turze ponad 56 proce. poparcie. Na Jakiego zagłosowało wówczas niespełna 29 procent wyborców. Dzięki takim wynikom głosowania - wbrew wynikom sondażowym - do wyłonienia zwycięzcy wyborców nie była potrzebna II tura.