Podczas spotkania na Pradze-Północ padły pytania o sytuację w rejonie Bazaru Różyckiego i ulicy Brzeskiej. Mieszkańcy zwrócili uwagę na to, że ulica jest opanowana przez gangi narkotykowe. Pełno na niej handlarzy i narkomanów, którzy chcą kupić narkotyki lub są pod ich wpływem - mówili. Ludzie boją się o swoje bezpieczeństwo.

Reklama

Prezydent Warszawy zaznaczył, że Praga zmieniła się przez ostatnie 30 lat, ale niestety, w niektórych miejscach dalej jest niebezpiecznie, tak jak na przykład na ulicy Brzeskiej. My z policją współpracujemy na tyle, ile możemy. Wiemy, że w tej okolicy dochodzi do handlu narkotykami, specjalnie dlatego finansujemy dodatkowe patrole policji – powiedział Trzaskowski.

Newralgiczne miejsce

Prezydent Warszawy przyznał również, że nie chodzi po nocy w okolicy Bazaru Różyckiego. Wiem, że jest to miejsce newralgiczne. Sam po nocach się tam nie szlajam, zdaję sobie sprawę, że sytuacja bezpieczeństwa w tym miejscu jest wyjątkowa. Policja też zdaje sobie z tego sprawę, nawet jeśli kilku handlarzy narkotyków zostanie zatrzymanych, to pojawiają się zaraz nowi – uważa prezydent.

Ulica Brzeska jest dobrze znana stołecznym stróżom prawa, którzy zatrzymują tam handlarzy narkotyków. We wrześniu mundurowi przechwycili prawie 1,3 kg różnego rodzaju narkotyków. Zatrzymany został 45-latek, usłyszał zarzuty za ich posiadanie, trafił na trzy miesiące do aresztu.

Ulica Brzeska

Reklama

Ulica Brzeska znajduje się w dzielnicy Praga-Północ w Warszawie. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic w okolicy i uważana jest za symbol dzielnicy Praga. Ulica biegnie od ulicy Kijowskiej do ulicy Białostockiej, przecinając po drodze ulicę Ząbkowską. Znajduje się między dwoma stacjami kolejowymi: Wschodni i Wileński. Na ulicy znajduje się także Różycki Bazar, który jest ruchliwym i tętniącym życiem targowiskiem

Na ulicy Brzeskiej w Warszawie, w dzielnicy Praga-Północ mieszkańcy okolicy boją się zapuszczać po zmroku.

Jest uważana za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w dzielnicy Praga-Północ. Wiele źródeł podkreśla, że ta okolica jest niebezpieczna ze względu na przestępczość i narkotyki.