Portal Business Insider zdobył informacje dot. wypłaconych nagród w 2023 roku przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Serwis przypomniał, że w roku wyborczym, niemal do jego końca, tym resortom szefowały osoby z PiS. W tym przypadku była to Anna Moskwa oraz Mariusz Kamiński.

Reklama

Jak się okazuje, szefowie tych resortów byli hojni dla swoich współpracowników. Wiadomo, jakie nagrody finansowe przekazano w tych resortach w 2023 roku. Kwoty były znaczne wyższe niż w 2022.

Takie nagrody przyznano w MSWiA w 2023 roku

W 2023 roku szefem MSWiA był prawie przez cały rok Mariusz Kamiński, który ostatnio razem z Maciejem Wąsikiem został ponownie ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jak podał Business Insider, w 2023 roku Kamiński podjął decyzję o wypłacie nagród swoim współpracownikom. To prawie 11 mln zł.

Resort poinformował, że dla pracowników cywilnych oraz funkcjonariuszy oddelegowanych do pracy w MSWiA przeznaczono nagrody w wysokości 7 mln 2 ty. 800 zł brutto. Jak dodano, te pieniądze pochodzą z budżetu państwa.

Na tym jednak nie koniec. Nagrody finansowe przyznano także pracownikom, którzy nie należą do korpusu służby cywilnej. Są to pracownicy administracyjni. Im przekazano łącznie 3 mln. 817 tys. 500 zł. Podobne kwoty przyznano w MSWiA w 2022 roku.

Nagrody finansowe także w MKiŚ

Reklama

W 2023 roku na nagrody finansowe mogli także liczyć współpracownicy Anny Moskwy. MKiŚ wypłaciło 7 mln 871 tys. 899 zł 20 gr zł bonusów.

Rok wcześniej ta suma wynosiła jednak 4 mln 88 tys. 60 zł 58 gr. Portal Business Insider przypomina także, że ten resort jest mniejszy niż wcześniej wspomniane MSWiA.