Dziennik Gazeta Prawana logo

Koniec epoki Daniela Obajtka w Orlenie

5 lutego 2024, 06:37
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Daniel Obajtek
Daniel Obajtek/Agencja Gazeta
Do pracy w roli prezesa Orlenu Daniel Obajtek przyszedł dokładnie sześć lat temu, zastępując Wojciecha Jasińskiego, zarządzającego firmą od przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość pod koniec 2015 r. Akcje Orlenu kosztowały wtedy 104,8 zł. 

Poprzedni tydzień notowania zakończyły na poziomie 65,8 zł, o 37 proc. niżej. Wynik dzisiejszej sesji skoryguje ten wynik, ale bilansu nie zmienią - inwestorzy negatywnie ocenili rządy Obajtka. 

CZYTAJ WIĘCEJ W SUBSKRYPCJI CYFROWEJ DGP »

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj