Sejmowa komisja śledcza ds. afery wizowej w poniedziałek po godz. 13 rozpoczęła przesłuchanie byłego wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka. Wawrzyk miał być pierwszym świadkiem przesłuchiwanym przed komisją, jednak odmówił składania zeznań.

Reklama

Trela o Wawrzyku: Jego sumienie nie jest czyste

Dzisiejsze zachowanie Wawrzyka pokazuje jedno, jego sumienie jest nieczyste. Zdenerwowany, chaotyczny i wyjątkowo buńczuczny. Dzisiaj nie chciał mówić, dzisiaj jeszcze mu się udało, ale prawdziwa ręka sprawiedliwości już jest i wszystkich traktuje dokładnie tak samo, Wawrzyka też - powiedział w rozmowie z Dziennik.pl szef komisji śledczej ds. Pegasusa - poseł Tomasz Trela.

Joński o Wawrzyku: Winni poniosą karę!

Sprawę dla nas skomentował również przewodniczący komisji ds. wyborów kopertowych, poseł Dariusz Joński. Prawem podejrzanego i świadka jest odmowa odpowiedzi na pytania. Obowiązkiem komisji śledczej jest zebranie materiału dowodowego. Jestem przekonany, że pomimo milczenia byłego wiceministra PiS afera wizowa będzie wyjaśniona, a winni poniosą karę! -wskazał polityk KO.

Po godz. 15 zeznania składa współpracownik Wawrzyka, Edgar K. Obaj usłyszeli zarzuty w śledztwie prowadzonym przez prokuraturę w Lublinie.