"IPN jest instytucją, która robi to, do czego nie została powołana, a tylko niszczy ludzi. Instytut powinien zostać w tym kształcie natychmiast rozwiązany. Powinien zniknąć z powierzchni Ziemi" - powiedział nam Grzegorz Napieralski. I dodał, że szef Instytutu Pamięci Narodowej jest "usłużnym politycznym żołnierzem".

Reklama

>>> "Kwaśniewski był zarejestrowany jako TW"

Dziś Janusz Kurtyka powtórzył, że "Aleksander Kwaśniewski został zarejestrowany jako tajny współpracownik bezpieki". I zapowiedział, że już w październiku ukaże się publikacja instytutu, dotycząca przeszłości byłego prezydenta. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów publikacji. "Będzie to obszerny tekst w naszym periodyku <Aparat represji w Polsce Ludowej>" - powiedział prezes IPN w RMF FM.

Aleksander Kwaśniewski do współpracy z bezpieką się nie przyznaje. Wielokrotnie powtarzał, że nie był TW "Alek". Według prezesa IPN, Kwaśniewski w latach 1983-1989 był rejestrowany przez bezpiekę jako TW przez departamenty II i III MSW. Departament II zajmował się kontrwywiadem, a departament III opozycją.