Z nowego badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że Koalicja Obywatelska może liczyć na 31,9 procent poparcia. Zalicza co prawda spadek o 0,7 punktów procentowych w porównaniu do poprzednich sondaży, ale utrzymuje się na pierwszym miejscu.

Reklama

Z kolei Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje swoje notowania - partia notuje 30 procent poparcia - dla porównania, w lutowym sondażu otrzymali 30,1 procent. Nadal zajmują drugie miejsce.

Trzecia Droga na trzecim miejscu. Ze spadkiem

W marcowym sondażu IBRiS traci Trzecia Droga, która miesiąc temu miała prawie 15 procent. Teraz może liczyć na 10,7 procent poparcia.

"Zyskują za to Lewica i Konfederacja, powiększyło się też grono niezdecydowanych" - czytamy w publikacji "Rzeczpospolitej".

Akualnie deklarowana frekwencja wynosi 56,7 procent, gdzie miesiąc temu wynosiła 62,3 procent Niezdecydowanych wyborców jest 9,3 procent, w lutym było to 6,3 procent.

Lewica i Konfederacja ze wzrostami

"W badaniu IBRiS Lewica ma 9,5 procent. To wzrost o 0,8 punktów procentowych w porównaniu z lutym tego roku. Swoje wzrosty odnotowuje też Konfederacja, która ma teraz 8,6 procent. W lutym mogła liczyć na 7,6 punktów procentowych" - podaje dalej "Rzeczpospolita".

Sondaż przeprowadzono w dniach 22-23 marca, metodą CATI na próbie 1067 osób.