Reklama

Niestety, Donald Tusk i tym razem nie spotkał się z aktywistami i organizacjami (…) ratującymi życie ludzi na granicy Polski z Białorusią. Spotkał się tylko z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Wojska Polskiego, które stosują brutalną siłę i łamią prawa człowieka. Czy tego się spodziewałam, głosując na Koalicję Obywatelską?" - napisała Ochojska na platformie X, odnosząc się do sobotniej wizyty premiera na Podlasiu.

Krytyka Tuska przez Ochojską

Działaczka społeczna już wcześniej krytykowała rząd Tuska, twierdząc, że ma on do zaproponowania jedynie pushbacki, czyli praktykę odsyłania migrantów na terytorium, z którego przybyli, bez rozpatrzenia ich wniosków o azyl.

"Pomoc migrantom opiera się już tylko na organizacjach pozarządowych i aktywistach. Rząd premiera Donalda Tuska ma do zaproponowania tylko pushbacki" - oceniała Ochojska na portalu X.

"Na sumieniu nowego rządu są już 2 osoby, które straciły życie na pograniczu Polski z Białorusią. Rząd nadal toleruje bezprawie" - dodawała działaczka.

Wzmocnienie granicy z Białorusią

Premier Donald Tusk w sobotę rano wizytował w Wojskowym Zgrupowaniu Zadaniowym Podlasie.

Podczas konferencji prasowej wyjawił, że rząd rozpoczął prace nad wzmocnieniem wschodniej granicy Polski. Nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie Polski - zapowiedział.

Dziękował też pogranicznikom za "służbę i poświęcenie w obronie granicy i ojczyzny".