Według informacji gazety Jacek Kurski, były prezes TVP, jest na czele kampanii przeciwko Morawieckiemu w ramach partii. Oprócz niego dołączyli się Mariusz Błaszczak, Beata Szydło, Mariusz Kamiński, Jacek Sasin i Przemysław Czarnek. Nie można też zapomnieć o Zbigniewie Ziobro, liderze Suwerennej Polski, który jest długotrwałym przeciwnikiem Morawieckiego.

Reklama

Wybory prezydencie. "Plan B" Morawieckiego

Dawny szef rządu jest świadomy, że jego kandydatura może napotkać przeszkody. "Gazeta Wyborcza" podaje, że może on mieć plan B. Wytypuje na kandydata na prezydenta Dorotę Gawryluk.

Jak podaje nieoficjalnie gazeta billboardy z jej twarzą opatrzone hasłem "Lepsza Polska" przypominają plakaty wyborcze. "W wyniku tej akcji poziom jej rozpoznawalności sięgnął niemal 90 proc." - podaje portal.

Duda pobłogosławił Gawryluk?

Według nieoficjalnych źródeł z Pałacu Prezydenckiego, które przekazała Gazeta Wyborcza, prezydent Andrzej Duda, na pytanie o potencjalnego kandydata PiS, miał zasugerować, że przed rozpoczęciem kampanii wiele może się zmienić. "Może pojawić się osoba o konserwatywnych przekonaniach, niekoniecznie związana z partią. Dla prezydenta Dudy najważniejsze są światopogląd i konserwatywne przekonania, a nie przynależność partyjna" - czytamy.

Mastalerek pomoże?

To miało zostać zinterpretowane jako poparcie dla kandydatury Gawryluk. Dziennikarce Polsatu może będzie pomagał szef gabinetu prezydenta, Marcin Mastalerek.