Premier Donald Tusk we wtorek, 28 maja na platformie X opublikował wpis, w którym napisał, że prezydent Andrzej Duda dodaje skrzydeł. "Pan Prezydent dodaje skrzydeł. I to ile!" - napisał Tusk.

Reklama

O co chodzi?

Chodzi o poniedziałkową wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas przemówienia w Koninie mówił o inwestycjach, w tym o Centralnym Porcie Komunikacyjnym (CPK). Powiedział m.in., że jeżeli nasze państwo będzie się rozwijało, a ludzie będą coraz bardziej zamożni, to więcej osób będzie korzystało z transportu lotniczego, a także coraz więcej osób będzie posiadało swoje własne samoloty. Ci z naszych rodaków, którzy doczekają się prywatnych aeroplanów będą potrzebowali lotnisk, będą potrzebowali miejsc, gdzie te samoloty będą mogły być parkowane, przetrzymywane" - powiedział. Według prezydenta CPK, razem z całą związaną z nim infrastrukturą komunikacyjną, drogową oraz kolejową, jest dla rozwoju Polski niezbędny.

Czym jest CPK

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) jest planowanym węzłem przesiadkowym pomiędzy Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa.