Michał Woś może stracić immunitet poselski. W związku z tym i aferą wokół Funduszu Sprawiedliwości, Robert Biedroń został zapytany, czy sądzi, że w sprawie może dojść do skazania Wosia i innych posłów Suwerennej Polski.

Reklama

Wszystko na to wskazuje, bo ta ośmiornica miała wiele macek i pan Woś nie był jednym elementem tego układu, zorganizowanej grupy przestępczej, która wyciągała pieniądze - i to jest najbardziej gorszące i obrzydliwe - które były przeznaczone dla osób najbardziej potrzebujących - powiedział Robert Biedroń w Polsat News.

Według niego zmiana regulaminu umożliwiająca wydawanie pieniędzy z FS, była zrobiona tylko po to, aby "zalegalizować ten nielegalny proceder". - Dzisiaj widać jasno i wyraźnie, że politycy Suwerennej Polski utworzyli taki układ quasi mafijny i to jest przesłanka do delegalizacji Suwerennej Polski - oznajmił europoseł Nowej Lewicy.

Dopytywany o ujawnienie w mediach materiałów śledczych przyznał, że dziennikarze są od tego, aby takie dokumenty pozyskiwać, a politycy czasem powinni takie informacje chronić, a czasem udostępniać.

Niech pan nie pyta polityka. Myślę, że to są kwestie, które są związane z pewnym standardem, który powinien panować w państwie - odpowiedział na pytanie, czy wyciek dokumentów ze śledztwa nie jest złamaniem praworządności.