Reklama
Warszawa
Reklama

Czy będzie wojna o krzyż w Sejmie?

13 października 2011, 18:30
Janusz Palikot zapowiedział, że jego klub będzie się domagać usunięcia krzyża z sali obrad Sejmu. Od tego pomysłu szybko zdystansowały się PO i PSL. Najdalej w swojej reakcji na tę inicjatywę poszedł PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS złoży projekt uchwały, którego celem miałoby być uniemożliwienie usunięcia krzyża z sali sejmowej.
Reklama
Reklama
Tematy:
PiS krzyź palikot sejm Jarosław Kaczyński

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(109)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Ulka
  2011-10-13 20:54:01
  usunac krzyz.
  0
 • Delikat
  2011-10-14 14:04:53
  #

  ~Delikat2011-10-14 13:54

  Przykro mi jest, ze nie udało sié PIS-owi włas'nie teraz, gdy POLSKA jest zagrozona moralnie i gospodarczo, osiágnác' zwyciéstwa nad postkomunistyczno liberalnymi rzádami Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka całkowitych dyletantów, a teraz jeszcze na dodatek Janusza Palikota. Wiem, ze nastápiá 4 bardzo trudne lata dla POLSKI. Jednak mam nadziejé, ze te 4 lata mogá PIS-owi pomóc w nowonarodzeniu, tak jak tutaj na Wégrzech odrodziła sié partia Viktora Orbana (FIDESZ). PIS musi stac' sié w kon'cu partiá ludzi odwaznych, fachowych,młodych, inteligentnych, o wysokiej kulturze osobistej, uczonych, etycznie czystych, znajácych jézyki obce jak swá Polszczyzné, i absolutnie nie zwiázanych z byłym komunistycznym rezimem, a takze czarná maffiá (ludzi nieprawych i przekupnych). Jednak musi zostac' partiá na chrzes'cijan'skich NAUKACH bazujácych, i te nauki promujácych - ot taká Chrzes'cijan'sko Demokrataczná Partiá, ludzi pracujácych dla i kochajácych swój kraj POLSKÉ ponad wszelkie normy. Nie mam nic do osób starszych ( sam nim jestem), ale osoby te jednak przesiákniéte sá latami komuny i nieraz ciézko jest sié od tego oderwac'.
  Szanujé bardzo pana Jarosława Kaczyn'skiego, nawet dlatego, ze to dobry wojownik, i strateg. Jednak on powinien dzisiaj oddac' pałeczké, komus' młodszemu, który swá wiedzá, odwagá i obyciem politycznym wyciágnie PIS i POLSKÉ z tego i liberalno-postkomunistycznego marazmu byłych członków PZPR-u. PIS musi sié stac' prawdziwie prawicowo konserwatywná partiá włas'nie z takimi jak pan Ziobro, jak Jacek Kurski, czy pan Mariusz Jédrysek albo pan Jackiewicz. Z tych ostatnich wyborów trzeba wyciágnác' wnioski, czy sié to komus' podoba czy nie. PIS musi postawic' na młodziez, sportowców (znanych z ciézkiej pracy - tytanów), naukowców i ludzi dobrej woli, któzy wyniosá w kon'cu ten kraj na lepsze. Tego oczekuje dzisiaj, cała masa niezdecydowanych i zobojétniałych ludzi. Zwyciéstwo w wyborach pana Janusza Palikota (on jest prawdziwym zwyciézcá) pokazuje jak kolorowe jest polskie społeczen'stwo, które czasami nieprzemys'lanie działa, a czasami chce pokazac', ze ma dos'c' komuny, czarnej mafii i innych tajnych układów. To dlatego SLD znalazła sié na kon'cu tabeli, a siła Kos'cioła, który nie całkiem jest dzisiáj prawy i nieprzekupny - stała sié nikła. Miejsce Kos'cioła w społeczen'stwie musi sié okres'lic' i nie moze byc' ono ponad prawem tylko i wyłácznie zgodne z prawem. Dlatego BÓG Ojciec dał nam wolnos'c', bys'my sami s'wiadomie oceniali té drogé, którá wybieramy a Kos'ciół (cały), jest tylko po to, by pokazac' nam té drogé, która do Pana Naszego wiedzie i na tym kon'czy sié jego rola. Znak krzyza jest dla s'wiéty dla Katolika, gwiazdy Dawida dla Zydów, półksiézyca dla islamistów...,ale to wyłácznie kazdego człowieka wewmétrzna sprawa. Sam Jezus byłby zaszokowany, co niektórzy wyrabieajá dzis' z tego symbolu. Tak on jest tylko i wyłácznie symbolem i niczym wiécej. Wiaré trzeba miec' w sercu, a nie na pokaz jak to robiá niektóre dewotki, włas'nie przez błédne pokazywanie drogi, albo przez przymykanie oczy na takie nieprawos'ci przez zadufanych w sobie "pasterzy".
  0
 • Chycen
  2011-10-15 04:31:00
  ~Delikat2011-10-14 13:54
  Przykro mi jest, ze nie udało sié PIS-owi włas'nie teraz, gdy POLSKA jest zagrozona moralnie i gospodarczo, osiágnác' zwyciéstwa nad postkomunistyczno liberalnymi rzádami Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka całkowitych dyletantów, a teraz jeszcze na dodatek Janusza Palikota. Wiem, ze nastápiá 4 bardzo trudne lata dla POLSKI. Jednak mam nadziejé, ze te 4 lata mogá PIS-owi pomóc w nowonarodzeniu, tak jak tutaj na Wégrzech odrodziła sié partia Viktora Orbana (FIDESZ)

  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  PRZESTANCIE SIE WYGLUPIAC I MARZYC O NIEBIESKICH MIGDALACH!
  ZAEN RYCERZ NA BIALYM KONIU WAS NIE URATUJE - BO ZYJE ON TYLKO W WASZYCH GLOWACH I W LUDOWEJ BASNI.
  PRAWDA JEST ZUPELNIE INNA I NALEZY URUCHOMIIC ZUPELNIE INNE MECHANIZMY, ZEBY OSIAGNAC CEL, JAKIM MA BYC RADYKALNA ZMIANA W POLSCE!

  A Jaro?

  Dajcie sobie z nim spokoj - i jemu samemu tez nie zawracajcie glowy!

  Przeciez on ma od czasow Magdalenki przydzielona w ramach "Bandy Czworga" - czy ilu tam aktualnie w tej kapeli gra - konkretna i niezbedna w tym kompleksowym planie funkcje:

  mianowicie jest w tej bandzie ODDELEGOWANY DOZYWOTNIO DO UDAWANIA, ZE JEST PATRIOTA I ZWOLENNIKIEM NIEPODLEGLOSCI POLSKI (za co jest doskonale wynagradzany z dodatkowa premia specjalna za kazde ekstra upokorzenie) BO KAZDY W TEJ KAPELI GLUCHYCH COS TAM ZA "SWOJE" PIENIADZE MNIEJ CZY BARDZIEJ FALSZYWIE GRAC MUSI, ZEBY KAKOFONIA BYLA TAK PRZERAZLIWA, ZEBY POLACY OD SAMEGO SLUCHANIA TRACILI ZMYSLY I WSZELKIE ROZEZNANIE, CO TU GENERALNIE I TAK NAPRAWDE JEST GRANE!
  COS A LA PENDERECKI...
  OCZYWISCIE - W TAK SKOMPONOWANEJ PARTYTURZE CZYSTO GRAC NIE MOZE NIKT!!!
  Ogolnie chodzi o wytworzenie u wyborcow zludnego poczucia, ze maja jakis tam wybor, a tylko nierychliwy ale sprawiedliwy Bog zwleka z przesunieciem wajchy w swojej amerykanskiej maszynie wyborczej na pozycje wedlug danej grupy wyborcow "sprawiedliwa"!!!

  Ot i cala filozofia!
  Proste jak drut!
  0
 • Do pracy Polacy
  2011-10-15 12:28:49
  Palikot masz racje - religia niema miejsca w rzadzeniu kraju, kazdy religijny moze
  obchodzic swoje poglady i obrzedy w swoim domu, religia jest szkodliwa w pracy,
  - dzieli ludzi na wrogow - obojetnie w co wierza. Nauka w szkolach powinna byc
  ograniczona do przedmiotow ktore pozwola przygotowac czlowieka do samodzielnej
  pracy i nie byc pasozytem panstwa, tylko ludzie pracy zbuduja dobry kraj.
  Ludzie, ktorym smierdzi praca, powinni byc niewolnikami i zmuszeni do rycia gleby.
  0
 • fikacy
  2011-10-13 21:02:21
  ludu polan powstan kolan kler do watykanu
  0
 • Konrad Wallenrod.
  2011-10-14 08:09:16
  Mnie nie interesuje J.Palikot i jego partia.Fakt jest jeden mamy dwa watki swieckosc czyli wladza doczesna, a drugi bardziej juz osobisty rodzinny zwiazany z relgijnoscia.W swietle biblijnej nauki centralna postacia jest Bog Ojciec i Syn Jego Jezus Chrystus Nazarejczyk,ktory krzyz przeszedl tylko raz ,zmartwychstajac wypelnil Bozy plan zabawienia dla tych ktorzy przyjeli nauke Boza i Jego samego.Krzyz nie jest w biblii wymieniany jako przedmiot kultu,Jezus odchodzac z ziemi do Boga Ojca zgodnie z obietnica wzamian za siebie zeslal tylko Ducha Swietego.Krzyz jest tylko przyjetym w tradycji znakiem przynaleznosci do chrzescijanstwa czyli do rodziny Bozej.W przypadku krzyza ozdobionego figura ludzka przekreslamy fakt zmartwychstania Jezusa,w chrzescijanstwie biblijnym nie ma na krzyzu Jezusa ,poniewaz to sie stalo raz,raz Jezus umarl i raz zmartwychstal smierc stracila nad nim wladze.Kto pragnie widziec rzekomego Jezusa powieszonego na krzyzu bez Mocy ,napewno nie Bog,ktos umieszczajac postac ludzka w takiej pozycji po prostu wystawia Jezusa na posmiewisko,zaprzeczajac Jego zmartwychstaniu.W sejmie toczy sie walka pozorna o krzyz ,a faktycznie chodzi o uwolnienie narodu polskiego od konkordatu.W swietle konkordatu Polska stala sie lennikiem Watykanu,placi ogromne pieniadze na utrzymanie administracji obcego panstwa w granicach swoich.Czego nauczaja ksieza z ambon ?,czy to ma pokrycie z nauka Boza zawarta w biblii ?.Dlaczego kazdy pracujacy obywatel wyznaniowy lub nie ma placic ze swoich podatkow na bande leni ,oszustow religijnych .W Polsce mamy inne grupy wyznaniowe i ateistow.Skoro tak katolicy kochaja swoj kosciol odstepczy od nauki biblijnej to prosze niech wladza wprowadzi podatek wyznaniowy i niech bula na nich ze swoich podatkow.Religia w szkolach publicznych dzieli dzieci z rodzin wyznaniowych na inne.Kto tak pragnie swoje dziecko miec howane w duchu katolickim to jest wyjscie prywatne szkoly wyznaniowe,lub powrot do religii w salkach katechezacyjnych jak bylo dawniej.Usunac z etatow kapelanow z wojska i sluzb mundurowych,takze ze szpitali.Moga pracowac za Bog zaplac.Tak to co mial Jezus Chrystus poza odzieniem ?.J.Kaczynski widzac ze mgla opadla,hel sie uniosl do nieba,brzoza stoi jak stala tyle ze scieta,wszelkie hipotezy speca A.Macierowicza legly w gruzach z jazdy na trumnach chwycil nowy wiatr pod skrzydla.No znowu zaczelo sie mlocenie ostu, na koszt podatnika hulaj dusza piekla nie ma
  0
 • agasso
  2011-10-13 22:20:33
  Temat zastępczy
  0
 • Jasko
  2011-10-13 19:37:39
  Panie Palikocie poco tyle gadania niech pan zrobi konstytucji zadosc i zdejmie ten znak ciemnego ludu.
  0
 • natanek szatanek
  2011-10-13 19:41:50
  podać polske do strasburga o molestowanie polaków klerem krzyzem i szatanem akysz siło nieczysta na sybir
  0
 • Renata
  2011-10-13 18:36:23
  Najważniejsze to usunięcie krzyża a zadłużenie państwa rośnie.
  0
 • petrus
  2011-10-13 20:19:27
  Usunac kryz, ale pod warunkiem ze na jego miejscu powiesza palikmiota
  0
 • Polak
  2011-10-14 01:29:01
  Czas zacząć prześladować watykańczyków, aby zaczęli się bać Polaków.
  0
 • odwrócony
  2011-10-13 19:15:18
  To jest ciekawa wypowiedz Kaczyńskiego i PIS-u .Z tego wynika że Kaczyński i jego podwładni mają w zadku zapisy Konstytucji Polski o świeckości Państwa Polskiego.I byle uchwałą można lekceważyć Polską Konstytucję.Byle urzędnicy obcego państwa watykańskiego byli zadowoleni i mogli w dalszym ciągu rządzić i narzucać Polsce dyktat Watykanu.
  0
 • Konrad Wallenrod
  2011-10-14 02:47:17
  To nie chodzi o krzyz, a o wladze.PO i PiS boja sie nie Boga a wyborcow.Narod Polski zostal odizolowany w wiekszosci od Boga poprzez kontynuacje tradycji przodkow.Czy ci przodkowie znali tresc chociaz Nowego Testamentu nie !,religijnosc ich zostala oparta na czym to zacytuje slowa sw.Pawla..Drugi list do Tesaloniczan rozdzial 4 wiersz 3-4.Przyjdzie bowiem chwila ,kiedy zdrowej nauki nie beda znosili,ale wedlug wlasnych pozadan-poniewaz ich uszy swierzbia-beda sobie mnozyli nauczyciel.Bedza odwracali sie od sluchania prawdy,a obroca sie ku zmyslonym opowiadaniom.Efekty widzimy w postaci tysiecy blogoslawionych i kanonizowanych swietych posrednikow nie mowiac juz o Maryji.Ew,sw Lukasza rozdzial 1 wiersz 46-47.Wtedy Maryja rzekla ;Wielbi dusza moja Pana ,i raduje sie duch moj w Bogu ,moim Zbawcy.List do Rzymian rozdzial 3 wiersz 23-25.Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni sa Chwaly Bozej,a dostepuja usprawiedliwienia darmo,z Jego laski,przez odkupienie ,ktore jest w Chrystusie Jezusie,Jego to ustanowil Bog narzedziem przeblagania przez wiare moca Jego krwi.Ten sam list rozdzial 10 wiersz 9.Jezeli wiec ustami wyznasz ,ze Jezus Jest Panem,i w sercu swoim uwierzysz ,ze Bog Go wskrzesil z martwych -osiagniesz zbawienie.Bo sercem przyjeta wiara prowadzi do usprawiedliwienia,a wyznanie jej ustami-do zbawienia.Po co komus jest potrzebny krzyz i to z figura na nim w sejmie ?.Okultyzm,dogmaty,doktryny to nie jest nauka pochodzca z jedynego zrodla jakim jest Pismo Swiete Biblia,sw Piotr w swoich listach nic nowego niz zawarte jest to we wszystkich Ew.sw.nie wprowadzil !.W sejmie rozpoczla sie walka tak naprawde to nie z krzyzem a z konkordatem zniewalajacym umysly Polakow,izolujacych ich od nauki Bozej zawartej w biblii.Ruch J.Palikota nie ma nic z Boga,ale krolestwo szatana zgodnie z biblia jest sklocone ,stale w walce wewnetrznej i taka jest prawda.Polska potrzebuje prawdy i wolnosci w Jezusie Chrystusie Panu naszym,a nie falszywej religijnosci opartej na filozofii i glupocie liderow samozwanczego kosciola Krk.
  0
 • re renata
  2011-10-13 19:44:04
  tanie panstwo to rozkułaczyc klechów azadłuzenie moze zmaleje zabrac klechom wszystko zostawic w skarpetkach wał tak chciał
  0
 • motek
  2011-10-14 03:40:27
  Hehehe... dzięki Bogu mamy Palikota:-)
  0
 • TORBACZOW.
  2011-10-13 20:00:17
  TERAZ ZATO BENDZI§ECIE MIELI DAJE OKUPACJE BANDY SOWIEDCKIEJ POD TOW jARUZEL kISZCZAK KOMORUS Z pALIKOTEM
  0
 • KOSIGIN
  2011-10-13 20:04:10
  SPOWROTEM RUSKI SOBAKA POSZA CZEKA NAWAS IOP TOJA MAC
  0
 • Kurdybelski
  2011-10-13 20:10:49
  "odwrocony"
  Prosze mi podac Art. Konstytucji ktory mowi o swieckosci Polski i rozdziale Panstwa od Kosciola.
  Polecam natomist do przeczytania Art. 25 tejze Konstytucji.
  0
 • toruńczyk
  2011-10-13 20:13:29
  a był jakiś wniosek czy pismo o powieszenie tego krzyża w sejmie? dwóch nawalonych katabasów postawiło się ponad prawem ,niestety ,ale trzeba dać odprawę ,raz sciągnąć ten krzyż ze ściany,po drugie ukarać tych dwóch nawiedzonych z awsu,dosyć pisiaki waszego szczekania i tak nic tu nie pomoże ,prawo zostało złamane nauczka na przyszłość,trzeba działać zgodnie z przepisami,nasz kraj nie jest państwem wyznaniowym ,DOCIERA?
  0
 • kościelny
  2011-10-13 20:13:49
  palikot ma rację jestem za usunięciem krucyfiksu ze wszystkich społec\nych i administracyjnych instytucji , nich klechy sobie wieszają albo wyznawcy w domu ja nie życze sobie załatwiać sprawę w urzdzie pod krucyfiksem !!!
  0
 • Prawnik
  2011-10-13 20:19:37
  W Sejmie nie było wniosku ani głosowania dot.zawieszenia krzyza symbolu jednej z religii wiec został On tam zawieszony nielegalnie i bezprawnie łamiac konstytucyjny rozdział Państwa od Koscioła.Nalezy zatem go usunąć z tego miejsca.
  0
 • odwrócony
  2011-10-13 20:22:25
  **Kurdybelski' 'Proszę mi podać Art Konstytucji który mówi że Polska jest kolonią watykańską i w sejmie i urzędach państwowych muszą wisieć krzyże i totemy katolickie i wyłącznie katolickie.
  0
 • andrzej 3
  2011-10-13 20:22:40
  Nikt nie wygrał z Panem Bogiem.
  Okupanci Polski,wszyscy po kolei walczyli z kościołem i zdejmowali krzyże ze ścian.Państwo Polskie jest obecnie na równi pochyłej ku całkowitej likwidacji przez podział Polski na regiony i likwidacje i sprzedaż polskich przedsiębiorstw, które jeszcze ostały, a jest ich już nie wiele.
  POlikot przy współpracy cichej Tuska szuka tematów zastępczych aby zatuszować wysprzedasz mienia polskiego i wzrost zadłużenia.
  0
 • ABCD
  2011-10-13 21:10:24
  Palikot,Nerdal , tacy ludzie sa potrzebni teraz w Polsce w walce z dyktatura katolicko watykansko pisowska.
  Wolna Polska
  0
 • pytam
  2011-10-13 20:27:07
  Kto wykreował Palikota? w ciągu 1 miesiąca z 2% skoczył na 10%. Który z ośrodków decyzyjnych pociągnął za odpowiednie sznurki, że nagle ten chłoptaś w krótkich majtkach został zapraszany dzień w dzień do wszystkich telewizji, gdzie mógł snuć swoje chore wizje bez przeszkód ze strony prowadzących. Dano mu fory. Kto? Prlowskie służby?
  0
 • swieży wyznawca Manitou
  2011-10-13 20:31:43
  a ja wierżę w Manitou ,czy mogę zawiesić w sali sejmowej indiański Totem?
  0
 • Bielszczanka
  2011-10-13 20:31:54
  Kochany Torbaczow naucz się najpierw poprawnego języka pisanego w kraju w którym żyjesz a potem pisz i zabieraj mądry głos.-Bielszczanka
  0
 • Kurdybelski
  2011-10-13 20:50:11
  "odwrocony"
  Preambula do Konstytucji oraz wspomiany Art.25, paragrafy od 1 do 5.
  Oprocz oschlej litery prawa jest historia i tradycja na ktorej to prawo jest oparte, w tym wypadku Konstytucja RzP.
  Prosze sie zapoznac z cala Konstytucja, ale to wymaga czytania i rozumienia na innym poziomie niz "kolonia watykanska", "totemy" itd.
  0
 • odwrócony
  2011-10-13 20:42:02
  andrzej 3 poczytaj sobie prawdziwą historię Polski a dowiesz się dlaczego kościół tak trwa w Polsce. bo za każdym razem Watykan współpracował z okupantami.Były wyjątki poszczególnych księży patriotów ale to byli prości księża którzy byli z ludem.a co do wyprzedaż to największym obecnie grabieżcą ziemi polskiej jest kościół watykański. Ma już 1/4 ziem ornych i lasów za 10% ich wartości. To jest największy okupant i wyzyskiwacz Polski i Polaków. Ale może dzięki Palikotowi to się skończy ich złodziejstwo i zostaną z czasem rozliczeni...
  0
 • stop zadymiarzom
  2011-10-13 20:42:09
  Byłem zdecydowanie ' z a ". Ale jeśli J K jest "za ", to ja jestem zdecydowanie
  " p r z e c i w ".No chyba, że d z i a d e k pójdzie w " odstawkę ".
  Czy pod tym przeniesionym krzyżem z Krakowskiego Przedmieścia, już z raz
  się pomodlił ?Czy to nie "moherowy" chwyt dla podreperowania "słupka".
  Z kibolami nie wyszło, ze "staruchem" - nie wyszło - to może z krzyżem
  "sejmowym" wyjdzie? Pan Romaszewski chyba nie jest zadowolony z "preze-
  -sowej lenii ".
  0
 • rozwuj
  2011-10-13 20:51:30
  RE~pytam2011-10-13 20:27
  znowu pytasz jak zwykle, jak chłoptaś bez swojego zdania. Jakbyś nie wiedział, co to jest lewica na świecie, w Europie i w Polsce też, czym się żywi. Jak teraz zachowuje się lewica ? Sprawdza, z którego zaworu cieknie najwięcej wódeczki i go pieści, proste. Idź spać. Albo nie - nie pytaj, tylko dowalaj kawiorowej lewicy.
  0
 • mn
  2011-10-13 20:52:57
  usunac i koniec
  0
 • Wiesio13 bicz na PISiory
  2011-10-13 20:55:03
  Krzyż z Sejmu to taki wytrych w regułach. Jeżeli zostanie zdjęty to zostanie zrobiona dziura w worku i piach się wysypie. Poleca krzyże ze szkół i innych instytucji a potem zacznie się rugowanie samych czarnych z życia politycznego i społecznego. Czarni wiedzą o co idzie gra więc będzie to walka o życie.
  0
 • Żałobnik.
  2011-10-13 21:09:58
  Jestem zdecydowanie przeciw zdejmowaniu krzyża !!! Dzięki temu że tam wisi przypomina mi wystrój zakładu pogrzebowego...co poniekąd jest dość adekwatne.
  0
 • JA.
  2011-10-13 21:05:39
  Zerwac konkordat i odsunac Kosciol na bok tak jak to zrobili we Wloszech i Hiszpanii. Dopiero potem te kraje zaczely sie rozwijac.
  Wolna Polska.
  Do boju Panie Palikot.
  0
 • JA.
  2011-10-13 21:07:13
  Panie Palikot tylko uwazaj na siebie,bo z tymi okupantami klerowskimi nic niewiadomo.
  Oni sa zdolni do wszystkiego.
  0
 • max
  2011-10-13 21:20:42
  Będęc radykalnym ultrakatolikiem i super patriotą proponuję krzyż smoleński powiesić! A tak na poważnie, szczęśliwy jest ten kraj, skoro ma takie problemy. Cos nam ta europeizacja słabo wychodzi.
  0
 • Steffczyk
  2011-10-13 21:23:49
  Mam nadzieję że Donek nie weźmie na tę akcję zdejmowania krzyża nowego kredytu.
  Bo niby ma gotówkę na to?
  0
 • Pak
  2011-10-14 00:24:19
  ~ re-kleks - a moze on nie jest ta idiota a tylko TY tzn. jestes ta cala RESZTA.Oj chlopie daleko ci do niego.
  0
 • kler to oszuści
  2011-10-13 21:25:39
  nie bedzie żadnej wojny podać polskę do strasburga tradycyjnie przegrywa wszyskie procesy
  0
 • Marcin Luter
  2011-10-13 21:46:25
  Mam dla was jeszcze kilka TEZ ...ale tym razem przybiję je wam do doopsk !!!...szkoda drzwi świątyni.
  0
 • sPiSek
  2011-10-13 22:49:25
  nie jestem religijny, ale przypomnę,
  że w czasie rozbiorów,
  po krzyżach przydrożnych można było poznać,
  gdzie jest Polska.

  niech się Palikot z Kaczyńskim odwalą od krzyża.
  0
 • tak pytam 2i raz
  2011-10-13 21:37:26
  Czy pali kot sam siusia, czy prosi o opinię i zgodę tymo-fiootowicza?
  0
 • odwyrttka
  2011-10-13 21:46:54
  Wysłać należy Pali kota do Malborka i facet będzie zajęty następne cztery lata.
  Może jednak nie należy wpuszczać go do Zakopanego. Zobaczy coś i będzie nowa chryja.
  0
 • Aldona13 bicz na POkonanych
  2011-10-13 22:05:51
  komuno wroc
  0
 • hyzio
  2011-10-13 21:57:15
  ale będą jaja, no ale w końcu dlatego głosowałem na Palikota,on rozrusza tę budę
  0
 • wydymany elektorat tuska
  2011-10-13 21:48:16
  Donaldu !
  Godny następco Gubernatora Paskiewicza Namiestnika Wszechrusi...

  Bplszje spasiba !


  Władimir Putin
  0
 • Wiesio13 bicz na PISiory
  2011-10-13 22:06:38
  .prezes " nic nie potrafie wygrac"
  Kaczyński: Potrzebna uchwała broniąca krzyża w Sejmie, grupa która chce go usunąć jest szalona

  Krzyż w Sejmie nie wisi od zawsze.
  Pod osłoną nocy zawieszony łamiąc Konstytucję RP kilka lat temu.

  Konstytucję, chyłkiem, pod osłoną nocy?...i zmiana w Konstytucji.
  Że krzyż ma być, gdzie PiS zechce.
  Popie..doliło się temu starcowi!
  Niech zajmie się gospodarką jak to miał w planie wyborczym.
  Palikotowi niech zostawi to co on miał i realizuje. Po to Palikot został wybrany.
  Kaczyńskiemu głowy brakuje do ekonomii i dlatego w zadymę o krzyż się wdaje?
  0
 • Juliś
  2011-10-13 22:06:50
  cenna inicjatywa Ruchu Poparcia Bożyszcza Motłochu. No cóż, być może motłoch tak się ucieszy ze zdjęcia krzyża, że nawet nie zauważy, że został ograbiony z emerytur przez swoich idoli. I w kolejnych wyborach znów ich poprze! :)
  Niech żyją igrzyska!
  0
 • Obserwator sieci
  2011-10-13 22:12:11
  ~albtraum2011-10-12 19:45,
  logicznie wywodzi jn

  Drodzy internauci
  - Krzyż jeszcze nikogo nie skrzywdzil ani nie obrazil. Jesli ktos sie jednak tak poczuł to ma problem ze soba, nie z krzyzem.
  W kraju gdzie Kosciol w czasie najtrudniejszym dla narodu zawsze pierwszy nadstawial karku teraz w czasach latwych nie powinien byc opluwany, a po prostu szanowany jak kazda inna instytucja, jesli juz ktos w Boga nie wierzy.
  Ja nie wierze w UFO ale mi wcale nie przeszkadzaja w UFO wierzacy. I niech tak bedzie z Kosciolem.
  Bo sie wypowiadaja przede wszystkim ci co nic z Kosciolem nie maja wspólnego. Odpuscie wiec sobie niewierni i nieprawi POlacy!
  PS multum też tu sodomitów i innych zboczków, co sumienie mają nieczyste i stąd krzyż im sPOkój zakłóca
  0
 • 7i
  2011-10-13 22:22:33
  są jeszcze 3 gigantyczne w Gdańsku! z nimi tez porzadek cza zrobic. i z całą reszta. a jest tego sporo. jedna kadencja mu nie starczy
  0
 • ~ Sebastian
  2011-10-13 22:23:48
  WSTYD że jeszcze ten ZNAK PRYMITYWNY wisi w POLSKIM parlamencie pod którym DUCHOWIEŃSTWO torturowało ,paliło na stosie i MORDOWAŁO w inny bestialski sposób ludność ŚWIECKĄ nie tylko w POLSCE czy Europie ale na świecie CAŁYM .
  0
 • porażka
  2011-10-13 22:25:03
  No nie, Jak Kaczor znowu zbuntuje te mohery przeciwko naszym zwyklym zdrowo myslacych Polakom to bedzie kolejne osmieszenie Polski na miare europy.
  Kazdy normalny zdrowy czlowiek wie,ze miejsce na krzyz jest w kosciele.
  TYLKO I WYLACZNIE!!!
  0
 • wiatyk
  2011-10-13 22:30:33
  "Ruch Palikota odpowiedział na rosnący głód pewnych wartości w polskim życiu publicznym i uzyskał ogromne poparcie" - powiedział Czapiński.

  A ja mysle, ze tu wcale nie wystepuje - jak to zdumiewajaco okreslil Czapiński. - "głód pewnych wartości w polskim życiu publicznym" - TYLKO NARASTAJACA I CELOWO STYMULOWANA PRZEZ TAK ZWANE "ELITY" POGARDA DLA TYCH WARTOSCI, ktora ludzie pozbawieni zasad czuja z uwagi na "latwizne" zycia pod haslem "Latwiej tlumic wyrzuty sumienia niz zalowac straconych okazji!"

  Przy czym prawdziwosc tej zdumiewajacej tezy nigdy i przez nikogo nie zostala udowodniona!
  0
 • Grażyna
  2011-10-13 22:37:22
  NIe umieją chamy docenić wartości Krzyża - Prymas powinien wkroczyć i zabrać. Niech w to miejsce wieszają Palikota
  0
 • rozwój
  2011-10-13 22:38:47
  Lewica nigdy nie miała i nie ma nadal pomysłów na rozwój cywilizacyjny, więc niech spada do swoich magazynów kawioru i wódki, piwnic i kazamatów razem ze swoimi seksualnymi wynaturzeniami. Zawsze proponowała rewolucje, które niszczyły na wszelki wypadek wszystko do czysta. O skrajnościach rewolucji nie piszę, bo dziś nie ma w Polsce i w Europie miejsca na kolejne skrajności. I niech się odwalą od religii.
  0
 • Belina
  2011-10-13 22:44:08
  TAKICH obskuranckich i nieprawych osobników nabrał ten wtórny poganin pali-kotekl multum, a wszyscy oni to albo zboczki wszelakie, lub ateuszki POdłe, no i tacy jacyś nie polscy i skundleni ogromnie. I ta "elita" zasiada w parlamencie i z krzyżem walczy straszliwie, za przykładem prezia-rezydenta Wpadki. Hańba takim zaprzańcom Ojczyzny katolickiej i niewiernym człowieczkom, których sumienie dręczy i stąd boją się krzyża, jak ci z tej nacji pejsatej, co boi się wody święconej.
  I takie amoralne i małokumate ludziki będą wojnę w parlamencie toczyć i swoją tolerancją ludziom prawym i normalnym oczy mydlić i światłych europejczyków zgrywać, a o wolności od Boga i dekalogu prawić zdradliwie!
  0
 • konsty czy prosty
  2011-10-13 23:13:14
  albo konstytucje sie przestrzega albo robi sie prostytucje
  0
 • abc
  2011-10-13 22:49:37
  Dlaczego kimnsci podszywają sie pod PiS? Oto konkretny przykład, jak propagandaowała - za PRL - czerwona towarzyszka PZPR Józefina Hrynkiewicz” - „Politechnik”, 18.IV 1971 rok - (cyt.): - „często w rozmowach i spotkaniach studenci wracają do wydarzeń z marca 68 roku. Ocena tych zdarzeń została dokonana najlepiej na piątym zjeździe PZPR”, i dalej Józefina Hrynkiewicz - „Politechnik”, 18.IV 1971 rok: - (cyt): -„Często w dyskusjach studenckich wraca i wraca wciąż pytanie - czy nasza postawa w grudniu
  70 roku była postawą słuszną, czy też nie. Aktyw Zrzeszenia (”studentów”) zaangażował się utrzymaniu spokoju w środowisku studenckim. Było to słuszne i zgodne z postawą i interesem całego społeczeństwa, umożliwiało dokonanie zmian politycznych bez dalszych ofiar i zakłóceń”. Oto się nazywa „zgodna z prawem” i „sprawiedliwa” kandydatka partii Prawo i Sprawiedliwość
  w wyborach 2011 w RP! W PRL-owskim „Politechniku”jest więcej ewidentnie sowieckiej propagandy w nasmarowaniu owej Józefiny Hrynkiewicz - teraz kandydatki wyborczej PIS AD 2011. Jak to się ma do programu wyborczego podanego publicznie przez lidera PIS?! Nie wycenzurujcie - sprawdźcie w Politechniku”, piszcie dziennikarze prawdę o kandydatce PiS „profesor” Józefinie Hrynkiewicz”, od (cyt:) smarowania, że (cyt): -”służymy socjalistycznej” („Politechnik”, 9.I 1969 rok).
   
  0
 • kleks
  2011-10-13 22:50:22
  DO TAKIEGO SEJMU PALIKOT STARTOWAL!
  DO TAKIEGO SEJMU DAL SIE WYBRAC!
  I NIE ON BEDZIE TEN SEJM ZMIENIAL!

  DLUZEJ KLASZTORA NIZ PRZEORA!

  A ON JAKO SWIEZY NEOFITA-ANTYKLERYKAL POWINIEN TO PRZYSLOWIE ZNAC, BO CHYBA WIE, Z CZYM WALCZY!
  CHYBA ZE JEST TAKIM SAMYM IDIOTA JAK CALA RESZTA!?
  0
 • Sarna
  2011-10-13 22:56:15
  Zamiast rzadzic tak zeby Polacy mogli zyc godnie to zaczynaja wojne z krzyzem . Szkoda slow!!!
  0
 • dd
  2011-10-13 22:57:10
  jesli dojdzie do tego ze ateisci beda przesladowac katolikow... jestem gotow na walke.. nie odstapie od tradycji... kolega ma racje za zaborow tylko krzyz wyznaczal gdzie jest polska... ;(
  0
 • babapl
  2011-10-13 23:07:30
  Skoro Konstytucja mowi o rozdziale kosciola od panstwa, to wydaje sie zupelnym idiotyzmem wieszanie krzyza w miejscu, w ktorym poslowie przyjeli i opracowali te Konstytucje.
  Stad tez krzyz nie ma tam nic do szukania, bo zaprzecza temu rozdzialowi i czyni z pan i panow w sejmie schizofrenikow.
  0
 • kler to śmiecie ludzkie
  2011-10-13 23:11:37
  jest kryzys wiec ktoś powinien paśc w pierwszej kolejności nieroby ci co nie pracuja nie jedzą a kto nie pracuje masa ludzi kler więzniowie niepotrzebni do rayu
  0
 • @Belina
  2011-10-13 23:19:17
  najbardziej skundlony to ty śmieciu nic wart jesteś.
  0
 • odwrócony
  2011-10-13 23:19:48
  A wiecie dlaczego katolicy tak czczą krzyż?? Archeologia to wykazała że zanim nastało chrześcijaństwo katolickie uznane przez cesarza rzymskiego za religię państwową to armie wszystkich ówczesnych narodów walczyli mieczami w kształcie wydłużonych prostych lub zakrzywionych noży .Dopiero chrześcijanie katolicy usprawnili zabijanie zamieniając krzyże w miecze.Krótszą część zamieniając w rękojeść a dłuższą w ostrze co usprawniło zabijanie przeciwnika. I to robili w imię swojego podobno miłosiernego boga i Jezusa.Pierwsi chrześcijanie za apostołów byli przeciwnikami używania broni i zabijania.Ale jak doszli do władzy i stali się wyznawcami panującej religii to stali się mordercami , zboczeńcami i grabieżcami . I tak to trwa po dzień dzisiejszy w bardziej zakamuflowany sposób...
  0
 • FEREFR
  2011-10-13 23:49:26
  1.WSADZIC KRZYZE DO KOSCIOLA- BO TAM ICH MIEJCE
  2.ZLIKWIDOWAC OBOWIAZKOWA RELIGIE W SZKOLACH
  3.ZLIKWIDOWAC RADIO MARYJA ,KTORE MANUPULUJE MOHERAMI .

  TAK,JESTEM ZA PALIKOTEM, NIECH W KONCU ZROBI POWAŻNY KRAJ.
  0
 • Juliś
  2011-10-14 00:09:28
  Bożyszcze Motłochu dało nam już próbkę swojej skuteczności w rozwiązywaniu ważnych problemów stojąc na czele komisji Przyjazne Państwo.
  No cóż, nic dziwnego, że obrał sobie teraz łatwiejszy cel i jeszcze może liczyć na poklask motłochu. :)
  0
 • Bolek Wałęsa
  2011-10-14 00:11:58
  wioesio13 tobie się Jarek z Wałęsą pomylił
  0
 • katolik
  2011-10-14 00:38:28
  OJ NIE WOJUJCIE Z KRZYŻEM ( PRZYSŁOWIE) ,,KTO Z KRZYŻEM WOJUJE OD KZRYŻA MARNIE ZGINIE,,NIE WIECIE CO REGICZNEGO MOŻE WAS SPOTKAĆ.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISiory
  2011-10-14 00:42:14
  rydzyk..!!!
  A przeprosiles za oszusta..szambo, czarownice i eutanazje
  Kto jest starym Ubekiem i agentem ruskim - kazdy wie. Kogo sie
  najbardziej boja polscy politycy tez kazdy wie. gdzie ma maszty
  ojciec biznesman tez kazdy wie...towariszcz rydzyk
  tylko dlaczego cale PIS z prezesem-hakiem wlazi mu bez wazeliny...??? ma na nich haki..??
  Chcieli znowu... FASZEROWAC rydzyka ...dziesiatkami milionow z panstwowej kasy...ale im sie nie udalo

  ...rydzyk bawi sie z PIS jak z plastelina...ugniata ich , lzy...a oni uszy po sobie...i cicho siedza...
  0
 • maniek
  2011-10-14 00:44:21
  MANIPUKLACJI przy glosowaniu!

  Odznaczenia PKW byly nagrodą za sprawną manipulację wyborcami podczas wyborów prezydenckich RP oraz zadatek na podobny szwindel jaki dokonał się dni temi 4.
  x
  A czy Państwo wiecie, że nie ma kontroli wydanych "Zaświadczeń do głosowania poza miejscem zamieszkania"???
  Doszła obecnie jeszcze jedna lista - tzw spis wyborców bez stalego meldunku.
  W protokole wpisuje się ogólną liczbę uprawnionych do głosowania czyli zlicza się ogółem:
  - liczbę wyborcow z danej komisji wyborczej
  - minus wykresleni z jakiś względow i tu nie ma rozbicia ilu wykreślono na podstawie wydania Zaświadczenia itp.
  - plus lista z dopisanymi na podstawie zaświadcznia
  - plus dopisani bez meldunku w obrębie tej komisji.
  W ilu miejscach mógł się taki wyborca dopisać???
  W lilu miejscach mógł zagłosować na zaświadczenie, które ewidentnie dalej mają braki formalne.
  Dopóki nie będzie kontroli ile wydano zaświadczeń a ile zagłosowalo na nie - jest to przekręt Wyborczy!!!
  A teraz doszła lista z wyborcami bez meldunku .
  Zeby punkt w protoklole: uprawnionych do glosowania zgadzał się SZYBKO z punktem : wydano pakiety do glosowania - rzucono wszystkich do jednego wora!!!
  I tu jest ta MANIPULACJA!!!
  0
 • Pak.
  2011-10-14 01:19:52
  ~re- tak pytam 2i raz-czlowieku on ma czym siusiac i nie potrzebuje GRZEBIENIA
  do wyczesywania SZUPOW.Moze w tym o to ci chodzi jak tego cos do sikania
  palcami nie mozna wyczuc.Kup sobie taki grzebien a nikogo nie bedziesz musial
  sie pytac ze chcialbys wode sposcic skoro takie GRABKI w tym czasie uzywaja tez inni.
  0
 • Pak
  2011-10-14 01:43:08
  ~re-katolik - oj nieboze co ci sie z czyms pomieszalo.Przyslowie bez przerobki brzmi
  -kto mieczem wojoje ,od miecza zginie.No ja pranie MOZGU nie idzie w Las.Ot mimo
  wieku to brak wlasnego myslenia tylko to co ktos wcisnie.
  0
 • Pak
  2011-10-14 01:59:07
  ~re-dd- dobrze ze masz kolege co ci cos podpowie bo inaczej dno myslenia.A co
  do krzyzy to mozna by sie zgodzic ale nie gdzie polska tylko gdzie niwinni padli
  przez sprzedajny kler.
  0
 • po krzyzach skakac bucow
  2011-10-14 03:18:30
  jak o ten krzyzyk nad dzwiami chodzi to tylko po przetracac po krzyzach bucow co znalezli temat do pod=judzenia i przykrywania pierwszorzednych klopotow w finasach publicznych!!! i urban rzadzi palikotem / jak ktosc napisl artykul nizej urwac lep palikotowi zanies do tvn a puzniej spalic przed sejmem /do roboty nad finasami publicznymi az narud da piatke!
  0
 • kleks
  2011-10-14 03:20:28
  DO TAKIEGO SEJMU PALIKOT STARTOWAL!
  DO TAKIEGO SEJMU DAL SIE WYBRAC!
  I NIE ON BEDZIE TEN SEJM ZMIENIAL!

  DLUZEJ KLASZTORA NIZ PRZEORA!

  A ON JAKO SWIEZY NEOFITA-ANTYKLERYKAL POWINIEN TO PRZYSLOWIE ZNAC, BO CHYBA WIE, Z CZYM WALCZY!
  CHYBA ZE JEST TAKIM SAMYM IDIOTA JAK CALA RESZTA!?
  0
 • motek
  2011-10-14 03:24:38
  Symbole religijne w Sejmie świeckiego państwa są nie na miejscu.
  0
 • kajakarz58
  2011-10-14 05:17:50
  .proponuję wszystkich obroncow krzyża powieśic na krzyżach zobaczymy czy naprawdę są katolikami.
  0
 • wikary
  2011-10-14 05:20:59
  krzyz z sejmu nalezy powiesic w kosciele sw.Anny gdzie stoi krzyz z pod palacu, z tych oblakanych tzw obroncow krzyza PIES Z KULAWA NOGA SIE NIM INTERESUJE

  DLA SEKTY FASZYSTOWSKIEJ KRZYZ POTRZEBNY JEST DO WALKI JAK TO W SEKCIE

  CI OBLAKANI FUNDAMENTALISCI ZAPOMINAJA ZE TO ZNAK MILOSCI
  0
 • Ateista
  2011-10-14 07:23:07
  Panie Palikot - ale znalazl pan sobie pierwsze zadanie - Wstyd !!!
  0
 • wiosenka-19
  2011-10-14 05:15:20
  .Na miejscu kosciola zrobilabym wszystko by ci "obroncy" zamilkli.Nikt tyle szkody nie zrobil kosciolowi,nawet komunisci przez 50 lat jak LPR,AWS,PiS i podobne oszolomstwo
  0
 • frasierr
  2011-10-14 05:16:02
  .Proponuję wynieść z sali krzyż, ale... Nie zapomnieć też o klamkach.
  Z pożytkiem dla nas wszystkich.
  0
 • archimago7
  2011-10-14 05:17:15
  .WSZELKIE religie to najbardziej niepotrzebny, szkodliwy i zabójczy wynalazek ludzkości.
  Miejmy nadzieję, ze ten fakt dotrze nawet do religioznawców.
  A symbol krzyża podobnie jak swastyka, sierp i młot, upamiętnia jedynie tylko wiele milionów bezsensownych
  ofiar tych symboli , nietolerancję, szerzenie wiary lub ideologii przy pomocy mieczy lub karabinów, ksenofobię, nazizm, wojny krzyżowe, wojny domowe, wojny światowe.
  Nawet teraz banda antypolskich faryzejskich świętoszków walczy z partią promującą laicyzację Polski.


  RELIGIA JEST IM PO PROSTU POTRZEBNA WYŁĄCZNIE DO WALKI POLITYCZNEJ.
  I DO NICZEGO WIĘCEJ.
  0
 • ciotka_ltd
  2011-10-14 05:18:20
  Problem wlasnie w tym, ze Bog, religia i symbole religijne sa wykorzystywane w celach czysto politycznych i ...komercyjnych.
  A ze ci 'katolicy' bladego pojecia o prawdach wiary nie maja, to tez nie jest odkrywaniem Ameryki. Juz wiadomo, ze tylko 20% z nich sie modli. Cala ta religijnosc jest ludyczna, plebejska, na pokaz, z bardzo silnym pierwiastkiem magicznym.
  I stad mamy potem takie jawne HEREZJE jak 'polski krzyz' etc.
  "Religijnosc" w stylu 'religijnosci' z niemieckich pasow wojskowych "Gott mit uns".
  MIEJSCE KRZYZA JEST W KOSCIELE. - to jedyny kawalek przestrzeni publicznej, gdzie ma prawo sie znalezc.
  0
 • Tadeusz
  2011-10-14 05:20:04
  Zrobić referendum w sprawie krzyża w sejmie i religii w szkołach. Zresztą, krzyż w sejmie został powieszony z naruszeniem prawa.
  0
 • onefoks
  2011-10-14 05:22:43
  .POWIEŚIĆ Z JEDNEJ STRONY KRZYŻ PRAWOSŁAWNY, A Z DRUGIEJ GWIAZDE SYONU!!!

  CZY TYLKO PAPIŚĆI MAJĄ TO PAŃSTWO NA WŁASNOŚĆ.
  0
 • kapelan
  2011-10-14 05:24:18
  ZABRAC KRZYZ BO CI FASZYSCI Z SEKTY PISIORYDZIATEJ GO ZNIEWAZAJA!!!
  0
 • jan
  2011-10-14 05:24:59
  .Krzyż na sali obrad plenarnych Sejmu jednoznacznie świadczy, że wolność religijna w Polsce skończyła się wraz z upadkiem komuny. Smutne to.
  0
 • andaraos
  2011-10-14 05:25:55
  .Proponuję parlamentarzystom - nie tylko uczniom wszelkich szkół - NAUKĘ RELIGIOZNAWSTWA. Może nabiorą nieco dystansu i przestaną być tchórzami w konfrontacji z krzewicielami(?) religii.
  0
 • WIKary
  2011-10-14 05:30:15
  PIS DAJAC POPIS NIENAWISCI BLIZNIEGO SWEGO ORAZ POPIS DAWANIA FALSZYWEGO SWIADECTWA PROFANUJE KRZYZ;

  Z POWODU TEJ CIAGLEJ PROFANACJI PRZEZ NAZISTOW, KRZYZ NALEZY ZABRAC.
  0
 • Wesoły
  2011-10-14 05:34:50
  Krzyżacy też walczyli o krzyż, a Jagiełło wybił im to z głowy. I pomyśleć, że był królem Polski!
  0
 • motek
  2011-10-14 06:10:17
  ~Wesoły2011-10-14 05:34
  Krzyżacy też walczyli o krzyż, a Jagiełło wybił im to z głowy. I pomyśleć, że był królem Polski!

  motek:
  Hehehe... nie zapomnieć, że liberalna, silna Polska zgodziła się na powstanie pierwszego państwa protestanckiego... na swoich terenach!
  Siła Polski to mądra tolerancja, spryt, pracowitość i humor:-)
  0
 • 13214
  2011-10-14 06:25:03
  Ludzie opamiętajcie się . To zadyma rudego , kolejna zasłona rudego i Palikota .Niech ręka Boska broni wciągnąć PIS do tej walki.Oni zasłonią .a po cichu opirdzielą ruskim Orlen ,podniosą podatki,rozwalą kolejne firmy a wy pasjonować sie będziecie tą wojenką ..Donek będzie dalej kręcił lody.Patzreć trzeba temu gangsterowi i jego mafii na rączki.
  0
 • agent
  2011-10-14 06:45:01
  Moze zamiast zajmowania sie krzyzem niech palikot i jego armia zbawienia zaproponuja zmniejszenie darmozjadow w sejmie i senacie,zmniejszenie diet poselskich ,zmniejszenie wydatkow w kancelarii premiera i prezydenta.Dosc rozpasania sie .Czy kryzys nie dotyczy ślachty i jej dworu?Zacznijcie cos robic pozytecznego .Jeszcze nie rozpoczela sie kadencja a juz wojujecie. Jezeli palikot chce wojny to zle wybral,zamiast do sejmu niech wezmi swa armie i niech ruszy na prawdziwa wojne do Afganistanu.Czy cala kadencja uplynie w atmosferze palikocich pomyslow?
  0
 • krzyżowiec
  2011-10-14 06:49:24
  Krzyż został zawieszony nocą, to i powinien być zdjęty nocą.
  0
 • motek
  2011-10-14 07:44:52
  Popieram Tuzia, dobry premier, ale bardzo się cieszę z poparciea Paka:-)
  0
 • InpersonaM
  2011-10-14 08:03:09
  Krzyże w sejmie byłyby legalne, gdyby Polska była państwem wyznaniowym. PiS znowu chce walczyć z konstytucją?
  0
 • Radio Ma Ryja
  2011-10-14 08:13:04
  A ja mam pytanie do PiSdzielców ...
  skoro prawo zezwala(ło) na zawieszenie krzyża w sejmie, to dlaczego powieszono go skrycie, nocą? a nie uroczyście za dnia i przy asyście paru klechów z kropidłem?
  0
 • pinio
  2011-10-14 08:28:38
  Jeśli dobrze pamiętam to niejaki Jagiełło (dla nieduczonych - król Polski) walczył z zakonnikami zakonu "najświętszej Maryi panny" zwanymi "krzyżakami" (od krzyży na płaszczach - nie chodzi o pająki) powołanego przez papieża (taki stary kolo z Watykanu). Wg tychże krzyżaków - Polska walczyła z "krzyżem" i świętą wiarą katolicką. Polska wygrała pod Grunwaldem - była to jedna z najważniejszych dla Europy bitew średniowiecza.
  Może trzeba nowego Grunwaldu?
  0
 • Wiesio13 bicz na PISiory
  2011-10-13 23:46:00
  ...i paczki z herbatka wcinal na rozmowkach z SB...byl bardzo gadatliwy...(Bolek)
  0
 • anna
  2011-10-14 10:26:41
  niech Palikot weźmie sie do prawdziwej pracy a nie walki z kościołem. Jest tyle pracy a oni znów wymyslają ciągle jakieś intrygi!!!
  0
 • Konrad Wallenrod
  2011-10-14 12:23:33
  ".Radio Ma Ryja;Naturalnie ze byl jeden Bog ,a nie bogowie ,ale zeby to zrozumiec musisz spedzic kilka ladnych lat na czytaniu biblii i w modlitwach zacznij od Ew sw.Jana rozdzial 10 wiersz 34.Odpowiedzial im Jezus ;Czyz nie napisano w waszym Prawie ;Ja rzeklem bogami jestescie /.Jezeli Pismo nazywa bogami tych do ktorych skierowane slowo Boze -a pisma nie mozna odrzucic -to jakzez wy o tym ,ktorego Ojciec poswiecil i poslal na swiat,mowicie,,Bluznisz ',dlatego ze powiedzialem ;Jestem Synem Bozym?.Ew.sw Jana rozdzial 8 wiersz 58.Rzekl do nich Jezus ;Zaprawde ,zaprawde ,powiadam wam ;Zanim Abraham stal sie Ja Jestem.Ksiega Rodzaju rozdzial 1 wiersz 26.Uczynmy czlowieka na Nasz obraz podobnego Nam.W jezyku orginalnym jest to liczba mnoga odnoszaca sie do drugiej osoby .To byl Jezus.Ew,sw Jana rozdzial 1 wiersz 18. Boga nikt nigdy nie widzial,ten jednorodzony Bog ,ktory jest w lonie Ojca o Nim pouczyl. Ew,sw Jana rozdzial 4 wiersz 24. Bog jest duchem .Ew.sw Lukasza rozdzial 24 wiersz 39.duch nie ma ciala ani kosci... List do Rzymian rozdzial 8 wiersz 3..On zeslal Syna swego w ciele podobnym do ciala grzesznego...Pierwszy list sw Jana Apostola rozdzial 4 wiersz 12.Nikt nigdy Boga nie ogladal.Ksiega Wyjscia rozdzial 33 wiersz 21.I rzekl jeszcze Pan ;Oto miejsce obok Mnie,stan przy skale .Gdy przechodzic bedzie moja chwala .Postawie cie na rozpadlinie skaly i poloze reke moja na tobie,az przejde,a gdy cofne reke ujrzysz mie z tylu,lecz oblicza mojego tobie nie ukaze.Ksiega Wyjscia rozdzial 24 wiersz 9-11.Wstapil Mojzesz wraz z Aronem ,Nadbem Abihu i siedemdziesieciu starszymi Izraela.Ujrzeli Boga Izraela ,a pod Jego stopami jakby jakies dzielo z szafirowych kamieni,swiecacych jak samo niebo.Na wybranych Izraelitow nie podniosl On swej reki ,mogli przeto patrzec na Boga .Potem jedli i pili.Konrad zna odpowiedz na ta sytuacje z biblii a na sprawe z Ksiegi Rodzaju rozdzial 6 wiersz 1-3 .Mysle ze Ew.sw Jana dala juz tobie odpowiedz.List do Rzymian rozdzial 8 wiersz 14.Albowiem wszyscy ci ,ktorych prowadzi Duch Bozy ,sa synami Bozymi .Konrad ma dosyc nie dosc ze pracuje z komputerem to jeszcze kilka godzin na forum no to zaduzo.Juz ledwo widze.Przeszlem juz wszystko i chrzest Duchem Swietym,wierze w to o czym opisywal sw Pawel ,bylem juz chwile po za cialem nie mialem juz pulsu ale Bog mi wrocil zycie i wiem dlaczego.
  0
 • RC
  2011-10-14 15:10:23
  Pamiec ludzka jest PRZYKROTKA. Malo kto zdaje sobie sprwe, ze ten krzyz nie jest symbolem TYLKO i wylacznie kosciola katolickiego. ale symbolem WOLNOSCI. Czy pamietacie kiedy zostal zawieszony, gdy tzw komuna upadla, gdy wolno bylo oficjalnie przyznac sie ze sie jest osoba wierzaca. Eh czy to tak latwo WSZYSTKO zapomniec. Do tego nie tylko KK uznaje to jako symbol ale WSZYSCY chrzescijanie, jezeli pojdzie sa dale i zazcnie usuwac WSZYSTKIE krzyze, czy tez skrzyzowania beda przerabiane na ronda, bo przypominaja krzyz? Czy ze WSZYSTKICH budynkow bedzie usuwany, to znaczy, ze ten co w Warszawie na kolumnie trzyma krzyz tez ma go stracic? Nie nalezy wpadac w paranoje, Druga sprawa, dla tego krzyza niejeden WASZ dziadek przecierpial, w czasach gdy szanownai czlonkowie SLD byli szanowanymi czlonkami PZPRu, KRZYZ byl SYMBOLEM wolnosci..o tym nie wolno zapominac. Jezeli zniknie z tego miejsca bedzie to oznaczalo, ze WOLNOSC JEDNOSTKI ZOSTALA WLASNIE PODEPTANA...
  0
 • bobek
  2011-10-14 20:26:03
  Konrad popieram twoje wypowiedzi taka jest prawda.W Polsce mamy do czynienia z grożnym obliczem zafałszowanej religii .
  0
 • odwrócony
  2011-10-14 21:13:26
  W Polsce mamy do czynienia nie tylko z grożnym obliczem zafałszowanej religii ale mamy też jeszcze do czynienia z niebezpieczną manią że ksiądz jest nieomylny i prawie że święty. A to doprowadziło większość kleru do takiej pychy że uważają że są bezkarni i wszystko im wolno.I do takiej paranoi że nawet rodzice dzieci zgwałconych przez sadystycznych zboczeńców w czarnych kieckach boją się walczyć o sprawiedliwość dla swoich skrzywdzonych dzieci..Bo boją się opinii publicznej i tych watykańskich kryminalistów.I właśnie ci zboczeni sadyści sami udowadniają że wszystkie te święte pisma można olać bo jeden zbok rozgrzeszy drugiego zboka i jeszcze nawet może zostać błogosławionym lub świętym.Takie to są te wartości katolickie...
  0
 • KWK MORCINEK
  2011-11-05 23:08:07
  A doczego nas doprowadzila banda czerwonych fdrajeruf przez 65lat molestowania calego narodu przecie to nie ksieza roskradli nasz kraj tylko ta banda wygibusuf z pzpr sld i po moredy zamknijcie wy gnoje jusz dosc waszych afer morduf niepokornych tych co wiedzieli wszystko o waszych przekretach mamy naprawde was dosc waszych ponizen calego narodu wy kreatury czerwone.
  0
 • MAMY WAS DOSC BANDY PZPR
  2011-11-06 13:15:00
  Jak jeszcze damy sie omamic frajerom czerwonym z pzpr sld i po. oni nas jusz zezbia 65lat wciskaja nam ciemnote banda oszustuf ile razy strzelali do niewinnych ile afer przekretuf do dzis niewyjasnionych mamydosc bandy mordercuf popaprancuf dosc komuny dosc socjalizmu. wynocha do ruskiej budy obludnicy od naszej wiary prosze sie odczepic warcholy palikota i pozostalych wygibusuf.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama