Reklama
Reklama
Reklama

Protest przed Sejmem ws. ustawy dezubekizacyjnej. "Władza PiS się mści, ale żadna władza nie jest wieczna" [ZDJĘCIA]

29 kwietnia 2017, 16:24
Demonstracja Federacji Stowarzyszeń Słub Mundurowych
Demonstracja Federacji Stowarzyszeń Słub Mundurowych / PAP / Tomasz Gzell
Do zmiany tzw. ustawy dezubekizacyjnej, obniżającej emerytury i renty byłych pracowników aparatu bezpieczeństwa PRL oraz ich rodzin wzywali w sobotę uczestnicy manifestacji zorganizowanej przed Sejmem przez SLD oraz Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.
Reklama
Reklama
Tematy:
emerytura sejm rząd protest obniżona emerytura dezubekizacja esbecy sld. SB ustawa dezubekizacyjna :PiS
Reklama

Komentarze (64)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • ZENUŚ
  2017-09-13 13:40
  WAM - UBEKOM I ESBKOM WYDAWAŁO SIĘ , ŻE BĘDZIE WIECZNIE SPOZA SWOICH ,, POLYTYKÓW " UPRAWIAĆ SWOJE GIERKI . TRWAŁO TO OD 1944 DO 2016 ROKU . GIERKI SIĘ SKOŃCZYŁY - KACZOR DOBIERA SIĘ WAM DO SKÓRY I NIE ODPUŚCI .
  0
  zgłoś
 • Robo
  2017-05-01 21:47
  Czas rozliczyć PRL - premierów, ministrów, I sekretarzy KC PZPR, członków Biura Politycznego, sekretarzy wojewódzkich, rejonowych, powiatowych, gromadzkich, gminnych, ... Nie ponieśli żadnej odpowiedzialności, pobierają wysokie emerytury, niektórzy uchodzą za „ludzi honoru” i moralne autorytety. Hańba. Czas najwyższy - po ćwierćwieczu - na rozliczenie kacyków.
  0
  zgłoś
 • Suweren
  2017-05-01 19:31
  Jacy esbecy pełnili służbę lub pracowali do 2017 roku? Odchodząc teraz na emeryturę - 27 lat od 1990 roku - to wysłużyli emerytury esbeckie? Chyba tym plugawym i sekciarskim oszołomom coś się w głowach poprzestawiało. Plugawcom i sekciarzom wynoszącym nienawiść do rangi cnoty przyjdzie zapłacić za swoej niegodziwości i karnie i materialnie... oj będzie bolało...
  0
  zgłoś
 • prawicowiec
  2017-05-01 15:59
  Prezes partii KORWiN, na konferencji prasowej w Sejmie, odniósł się do pomysłu PiS dotyczącego obniżenia emerytur funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa PRL. - Ja ostrzegałem kiedy już zmniejszano emerytury Sb-ckie, naraziłem się bardzo wielu ludziom, którzy bardzo nie lubią SB-ków. Uważałem, że nie wolno tych emerytur obniżać, ponieważ emerytura jest odłożoną w czasie zapłatą i jeżeli obniżą SB-kom, potem obniżą innym i to się stało. - Przypomniał eurodeputowany.- Przypominam, że bycie oficerem służb specjalnych nie jest czynem hańbiącym, ani karalnym. Nie może być tak, żeby ludzie byli traktowani źle tylko dlatego że byli w danej służbie. – dodał. Słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi polityki stwierdził, że emerytura jest świętością i jej odebranie jest niedopuszczalne, niemoralne. - Emerytura jest świętością, emerytury ruszać nie można. Ja ostrzegam, to oznacza, że za chwile obiorą emeryturę kolejnym grupom. Jest to niedopuszczalne, niemoralne. Ja nie mam żadnych sentymentów do SB-ków, którzy mnie trzymali w więzieniach. Ja się ujmuję za samą zasadą. Emerytura jest świętością i nie wolno jej naruszać.
  0
  zgłoś
 • hard
  2017-05-01 15:47
  PIS ZABIERA EMERYTURY POLICJANTOM I CHRONI PRZESTĘPCÓW. Mordercom nie chcą zabrać emerytur, np. zabójcy ks. Popiełuszki jako zwolnieni ze służby przed uzyskaniem praw emerytalnych z MSW, będą pobierać emeryturę z ZUS po 1,3% za rok, liczone od pensji z SB, podobnie inni oprawcy i mordercy prawomocnie skazani. Takich PiS chroni. Emerytury chcą ograniczyć , a praktycznie zabrać tym co nawet kilka dni pracowali w MSW przed 1990 rokiem, poddali się weryfikacji, przeszli ją i służyli w Policji po 1990 roku np. przez 26 lat, emeryturę tym policjantom PiS chce także obniżyć za ich pracę w cywilu przed służba lub po odejściu ze służby. PiS chce drastycznie ograniczyć renty rodzinne dla tych policjantów, którzy w walce z przestępcami stracili zdrowie, a rodzinom tych co polegli na służbie chcą drastycznie zmniejszyć renty wdów po nich i ich dzieciom. Mowa tu o tych co nigdy nie popełnili przestępstwa. Przestępców PiS chroni. Ci co brali łapówki i zostali dyscyplinarnie zwolnieni ze służby nie będą mieć obniżonej emerytury do 0,0 % za rok tylko będą mieć emeryturę z ZUS po 1,3% za rok liczoną z pensji mundurowej. Tym, którzy mają epizod służby w MSW prze 1990 r. a jeszcze służą w Policji radzę aby mieli większą emeryturę wziąć łapówkę i donieść na siebie do prokuratury, wtedy zostaną pozbawieni emerytury mundurowej, wtedy za cały ich okres służby składki od pensji zostaną przelane do ZUS i będą mieć większą emeryturę liczoną po 1,3% od pensji w Policji. PiS zmusza do popełnienia przestępstw i lepiej traktuje przestępców niż tych co wiernie z narażeniem życia służyli społeczeństwu i państwu po 1990r.
  0
  zgłoś
 • Gringo
  2017-05-01 11:11
  Dlaczego dziennikarze piszą takie durne publikacje? Tu nie chodzi o emerytury byłych pracowników aparatu bezpieczeństwa PRL, bo nikt aż tak bardzo nie broni emerytur za czas do lipca 1990 roku). Tu chodzi o emerytury policyjne wypracowane po lipcu 1990 roku w Policji, nawet do 2016 roku, które są bardzo znacznie obniżane, ale bezprawnie i niezgodnie z konstytucją (z powodu na wcześniejszą 1-2 letnią przeszłość). Tym ludziom należą się emerytury takie jak innym mundurowym z tego czasu. Jeśli państwo mówi, że wycofuje się ze zobowiązania to powinno to działać w obie strony. Państwo ma oddać tym ludziom 26 lat życia (cofnąć czas lub zapłacić odszkodowanie). I nie ma znaczenia, że to są byli, bo to są przede wszystkim obywatele z pełnymi prawami obywatelski (chociaż bardzo gorszy sort).
  0
  zgłoś
 • PO-PZPR
  2017-04-30 09:16
  Wyborcy PO protestzja
  3
  zgłoś
 • nieskundlony.
  2017-04-30 07:54
  szkoda ,że nie myśleli o tym"każda wladza przemija" wtedy gdy gorliwie a nawet nadgorliwie slużyli komuchom i nimi byli,panowie z sld wy się tylko przechrzciliście się z pzpr,a może należy ich potraktować tak jak oni Nas .
  8
  zgłoś
 • jur
  2017-04-30 07:26
  po wpisach widać,że ciemnota się wypisuje co to historii nie zna. Tacy głupi,że jutro będą żądać uhonorowania kolejnych wyklętych - szpiegów niemieckich i pospolitych bandytów z okresu PRL bo to ich głównie ścigano i represjonowano w minionym okresie.A pojutrze do wyklętych zaliczą formacje SS i Gestapo oraz UPA bo przecież walczyły z komunizmem na terenach Polski.
  3
  zgłoś
 • Historyk
  2017-04-30 06:26
  Na Łotwie i w Estonii tacy zasłużeni są pozbawieni obywatelstwa , i kraj ma spokój bo nie przeszkadzają a do!
  7
  zgłoś
 • ik
  2017-04-30 05:38
  ale w jakim celu oni protestuja przeciez dostana tyle ile maja ludzie uczciwie pracujacy uwazaja ze co oni lepsi dobrze kaczynski zrobil
  8
  zgłoś
 • ik
  2017-04-30 05:29
  sami sobie przyznali i nalezy wyrownac do reszty spoileczenstwa a oni nie zasluzyli
  7
  zgłoś
 • kanada
  2017-04-30 04:30
  zakatowali na smierc tych pod ktorych pomnikiem proestuja ruska swolocz
  9
  zgłoś
 • Ustawa dekomunizacyjna niezbędna
  2017-04-30 02:29
  Należy wprowadzić ustawowy zakaz pracy we wszystkich jednostkach państwowych byłym członkom PZPR i stronnictw sojuszniczych (SD i ZSL) oraz przybudówek młodzieżowych. To ci ludzie stanowili najbardziej zbrodniczą grupę społeczną, to są komuniści, zdrajcy Prawdziwej Polski. Ich emerytury należy obniżyć do minimalnej, zakazać im, ich małżonkom, ich dzieciom i wnukom posiadania majątku nieruchomego i ruchomego do wartości 20.000 zł. Unieważnić ich dyplomy szkół wyższych i świadectwa ukończenia szkół średnich. Odebrać wszystkie odznaczenia. Wydzielić im specjalne miejsca, strefy osiedlania się i zakazać poruszania się poza nimi. Nakazać noszenie na rękawie opaski z czerwoną gwiazdą.
  8
  zgłoś
 • kobranocka
  2017-04-30 00:10
  Panowie ubecy sprzedaliscie Polske za garsc dolarow kapitalistom,i imperjalistom.aobiecaliscie nas bronic przekleci hipokryci na pohybel wam wszystkim abyscie skonczyli w przytulku jak wielu znas z waszej winy!!!!
  8
  zgłoś
 • Lech
  2017-04-29 23:37
  Antek polic majster i Jarek komunistyczne dzieci ja Was pozdrawlaju Koba
  4
  zgłoś
 • Sebastian
  2017-04-29 23:29
  Niech im Leni,Stalin albo Putin płaci .Powinni mieć emerytury płacone w ruskich rublach.
  8
  zgłoś
 • maly
  2017-04-29 23:10
  Trzeba bylo te czerwone zarazę wodo zlać i spalowc tak jak oni to robili.
  8
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • jacho
  2017-04-29 22:11
  kiedyś będą obcinać tym co teraz służą pis owi
  5
  zgłoś
 • aa
  2017-04-29 21:26
  W tym wieku to mają siłę na protesty chodzić!! Szczególnie widać np. w przychodniach albo sprincie do autobusu :D
  11
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama