Prezydent na święcie kwiatów w Skierniewicach. "Cieszę się, że rolnik znajduje oparcie w polskim państwie" [ZDJĘCIA]
14 września 2019, 16:50
Dzięki pracy polskich rolników, dzięki ich trudowi, miłości do polskiej ziemi, do jej uprawiania, my wszyscy mamy zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach.
1/6 Prezydent z żoną Agatą Kornhauser-Dudą uczestniczyli w sobotę w 42. Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. Prezydent podkreślił, że "to dzięki pracy polskich rolników, dzięki ich trudowi, miłości do polskiej ziemi, do jej uprawiania, Polska, my wszyscy, mamy zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe, jesteśmy pod tym względem krajem i społeczeństwem samowystarczalnym".Zwrócił uwagę, że eksport polskiej żywności z każdym rokiem wzrasta. Wskazał, że nawet w latach 2017 i 2018 eksport ten wciąż rósł, mimo suszy, która dotknęła kraj i tego, że przyrosty zbiorów owoców i warzyw były niewielkie. "Rok 2018 był rekordowy jeśli chodzi o zbiory owoców. Zebrano ponad 3 mln ton owoców i był to rekord bardzo spektakularny" – zaznaczył.
PAP/Grzegorz Michałowski
2/6Prezydent i pierwsza dama
PAP/Grzegorz Michałowski
3/6Prezydent z małżonką w Skierniewicach
PAP/Grzegorz Michałowski
4/6Prezydent z małżonką
PAP/Grzegorz Michałowski
5/6Antoni Macierewicz
PAP/Grzegorz Michałowski
6/6Święto kwiatów owoców i warzyw w Skierniewicach
PAP/Grzegorz Michałowski
Powiązane
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP