Aż 83 minuty kazali nam czekać piłkarze na pierwszy gol w meczu Hiszpanii z Paragwajem na stadionie w Johannesburgu. W starciu o półfinał mundialu triumfował David Villa. To on zdobył bramkę dla hiszpańskiej reprezentacji. Sędzia pokazał łącznie pięć żółtych kartek.

Jako pierwszy - za faul na Cardozo - żółtą kartkę w 57. minucie meczu zobaczył Pique. Rzut karny faulowanego skończył się niepowodzeniem - Casillas bez problemów złapał piłkę. Dwie minuty później sędzia pokazał żółtą kartkę Alcarazowi za faul na Davidzie Villi. Xabi Alonso strzelił celnie, jednak sędzia nie uznał bramki, bo hiszpańscy piłkarze zbyt szybko wbiegli na pole karne.

W powtórce nie było już tak różowo - bramkarz Paragwaju skutecznie zapobiegł przewadze Hiszpanów i na stadionie w Johannesburgu nadal było 0:0. W 63. minucie sędzia pokazał żółty kartonik Busquetsowi, w 71. - Claudio Morelowi Rodriguezowi, w 88. - Jonathanowi Santanie.

Czytaj dalej >>>

Reprezentacja Paragwaju grała w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata po raz pierwszy Hiszpania, która - choć często zaliczana do faworytów - w czwórce najlepszych drużyn mundialu znalazła się dotąd tylko raz.

Historyczny awans do 1/4 finału Mistrzostw Świata w RPA dało Paragwajowi zwycięstwo po rzutach karnych nad Japonią. Po upływie regulaminowego czasu gry był bezbramkowy remis. Mistrzowie Europy turniej rozpoczęli natomiast od sensacyjnej porażki ze Szwajcarią 0:1. Później wygrali jednak trzy kolejne mecze. Awans do ćwierćfinału dało im zwycięstwo nad Portugalią 1:0.

Obie drużyny grały ze sobą trzykrotnie, z czego dwa razy w fazie grupowej mundialu. W 1998 roku był bezbramkowy remis, a cztery lata później Hiszpania wygrała 3:1. W jedynym towarzyskim meczu również było 0:0. W półfinale Hiszpania zmierzy się z Niemcami.

Johannesburg: Paragwaj - Hiszpania (1/4 finału)

Paragwaj: 1-Justo Villar - 2-Dario Veron, 14-Paulo Da Silva, 21-Antolin Alcaraz, 3-Claudio Morel - 8-Edgar Barreto, 11-Jonathan Santana, 15-Victor Caceres, 16-Cristian Riveros - 18-Nelson Valdez, 7-Oscar Cardozo.

Hiszpania: 1-Iker Casillas - 15-Sergio Ramos, 3-Gerard Pique, 5-Carles Puyol, 11-Joan Capdevila - 14-Xabi Alonso, 8-Xavi, 6-Andres Iniesta, 16-Sergio Busquets - 9-Fernando Torres, 7-David Villa.

Sędzia: Carlos Batres (Guatemala)