Inne
Reklama
Inne

Wszystkie mamy gotowe są ryzykować życie, by ratować swoje dzieci. Zachowanie się małpy z malezyjskiej części Borneo dowodzi, że zasada ta obowiązuje nie tylko ludzi, ale też zwierzęta.

>>>Małpa zgromadziła arsenał pocisków

Wylewająca uwięziła samicę orangutana z dzieckiem na wystającym z wody pniu drzewa. Zwierzęta te panicznie boją się wody. Dwie wygłodzone małpy zatem przez kilka dni siedziały skulone na kawałku drewna zanim okoliczni wieśniacy wezwali pomoc.

>>>Domowy szympans zmasakrował kobietę

Przybyli jednak na miejsce ratownicy z organizacji ekologicznych mogli tylko bezradnie rozłożyć ręce: orangutan za nic w świecie nie wejdzie do wody. Nawet podczas deszczu szukają schronienia pod liśćmi drzew. Nie wierząc, że pomysł wypali ekolodzy rzucili matce linę, którą ta, ku powszechnemu zaskoczeniu złapała i zaczęła schodzić do wody, by wreszcie zanurzyć się w rwącym nurcie. Małpa cały intensywnie rozgarniała nogami wodę, ramionami przyciągała linę i podtrzymywała główkę swojego maleństwa. Po wyjściu na brzeg zwierzęta posiliły się bananami i zniknęły w dżungli.

>>>Małpy używają nici dentystycznej