Dziennik Gazeta Prawana logo

Zielony wąż urodził... czerwone młode

12 października 2007, 14:00
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Jak wygląda młody boa szmaragdowy? Jest czerwony. Przybrał taki kolor specjalnie. Bo mały gad chce odstraszyć napastników. Nie wie jednak, że urodził się we francuskim zoo, więc nic mu nie grozi.
W przyrodzie kolor czerwony oznacza "nie ruszaj mnie, jestem śmiertelnie jadowity, a jak mnie zaatakujesz, to ukąszę". Dzięki temu drapieżniki będą unikać młodego węża. A potem, gdy podrośnie, będzie już zielony jak rodzice. Ale wtedy już i tak wszyscy go będą unikać, bo potężny dusiciel sam sobie poradzi z drapieżnikami.
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj