Dziennik Gazeta Prawana logo

Wysmarował się tłuszczem i uciekł z więzienia

12 października 2007, 14:56
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Norwegowie są w szoku, bo uciekł im więzień i to w dodatku w dość niezwykły sposób. 25-letni Litwin, Yuris Sinkevicius, przecisnął się przez kraty na golasa, wysmarowany... olejem roślinnym. I tyle go widziano.

Norwegom nie przyszło do głowy, że można uciec z ich więzienia w taki sposób, w jaki uczynił to pomysłowy Litwin. Wysmarowany olejem, powolutku przecisnął się przez kraty celi więzienia w Oslo. Ten sposób ucieczki jest stary jak świat, ale poczciwi Norwegowie spotkali się czymś takim po raz pierwszy.

Pomysłowość mieszkańca Europy Wschodniej była jednym z głównych tematów wszystkich norweskich programów informacyjnych. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości zastanawia się teraz, czy nie wymienić krat we wszystkich aresztach i więzieniach na nieco węższe.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj