Dziennik Gazeta Prawana logo

Za wagary trafiła do więzienia

12 października 2007, 15:37
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Piętnastoletnia uczennica jednego z drezdeńskich liceów za unikanie szkoły trafiła na dwa tygodnie do więzienia. Sąd nie miał dla niej litości, bo wagarowała niemal codziennie - podało Ministerstwo Edukacji landu Saksonia.
Sędzia nakazał rodzicom dziewczynki zapłacić karę. Odmówili. Dziewczynce nakazał prace społeczne. Odmówiła. Sąd zdecydował więc, że będzie musiała spędzić dwa tygodnie w więziennej celi. Tego odmówić nie może.
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj