Dziennik Gazeta Prawana logo

Wyrzeźbili piaskową historię świata

13 października 2007, 16:05
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Z piasku da się budować nie tylko zamki, ale także rzeźby sławnych ludzi. W niemieckiej Lubece artyści wykuli z piasku całą historię świata. Jeśli pogoda pozwoli, rzeźby będą stały aż do 2 września.

Greccy bogowie, Napoleon, Einstein i inne historyczne czy mityczne postaci... Praca wcale nie była łatwa. Rzeźbiarze musieli uważać, by góry piachu nie zawaliły się, bo wtedy z całej pracy nici.

A do tego ta pogoda. Trudno w końcu rzeźbić Einsteina, gdy nad głową ciemne chmury i zaraz może spaść deszcz. Na szczęście wszystko się udało, a turyści mogą podziwiać najważniejsze postaci naszej historii.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj