Szczególnej pochwały prezydenta kierowany przez Putina rząd doczekał się za obniżenie bezrobocia o dwa miliony ludzi.

Reklama

"Rząd naszego kraju to taki organ, który pracuje w reżimie non stop. Mam nadzieję, że kiedyś nadejdzie czas, gdy rząd będzie zajmować się tylko strategicznymi problemami, na razie, niestety, rząd zajmuje się wszystkimi sprawami operacyjnymi, niekiedy tymi, którymi powinni się zajmować szefowie regionów" - powiedział Miedwiediew na posiedzeniu rządu.

"Chcę podziękować Panu i administracji prezydenta za to, że pracujemy w bardzo ścisłym kontakcie, że udało się nam stworzyć wspólną drużynę" - powiedział z kolei Putin. Przyznał, że zdarzały się różne stanowiska wobec pewnych problemów, lecz wspólne ich rozwiązywanie przynosiło słuszne rozwiązania.

Putin pogratulował też Miedwiediewowi doprowadzenia do logicznego zakończenia prac w kwestii nowego rosyjsko-amerykańskiego traktatu o ograniczeniu zbrojeń strategicznych START.

Agencja ITAR-TASS pisze, że przednoworoczne posiedzenie rządu z udziałem prezydenta trwało niespełna 15 minut i że prezydent z premierem razem weszli na salę i razem ją opuścili.